У відновлювальну енергетику інвестують менше, але галузь залучає більше коштів, ніж традиційна – REN21
Інвестиції у «зелену» енергетику в 2018 склали $289 млрд, що на 11% менше ніж в 2017 ($326 млрд)

Загальна потужність відновлювальних джерел енергії у світі в 2018 році склала 2378 ГВТ,що на 7,6% більше ніж в 2017. Перехід на енергоносії в основному сконцентрований в енергетичному секторі при незначному прогресі в галузях опалення опалення,охолодження і транспорту. Про це свідчать дані звіту аналітиків REN 21, які працюють під егідою Програми ООН з навколишнього середовища, передає Sustainability Times.
У звіті підкреслюється необхідність вдосконалення політики для забезпечення більше збалансованих переходів та взаємодії між секторами. Число країн, які включають відновлювальні джерела в свої енергосистеми,продовжує зростати, і до кінця 2018 року 169 країн прийняли цілі щодо відновлювальної енергетики на національному або регіональному рівнях.
Прогрес на субнаціональному рівні був особливо помітним, все більше і більше міст беруть на себе ініціативу в області кліматичних змін. Понад 230 міст світу прийняли цілі щодо 100%-го переходу на альтернативну енергетику, принаймні,для хоча б одного визначеного сектора.
В той же час в 2018 році в приватному секторі спостерігалось дворазове збільшення обсягів відновлюваної енергетики в корпораціях. Цей прогрес може бути пов’язаний із зниженням цін, інноваціями в області зберігання енергії і новими корпоративними асоціаціями. Подальший розвиток біопалива та 63%-ий ріст впровадження електрокарів – стали ще однією важливою подією минулого року.
В 2017 році відновлювальні джерела енергії складали 18,1% від загального споживання енергії: енергія сонця та вітру стали і продовжують бути основними варіантами в енергосекторі.
У звіті зазначається, що в 2018 році обсяги фінансування відновлювальної енергетики знизились. Так, в 2017 році фінансування складало $326 млрд, в 2018 – $289 млрд.
Аналітики вважають зниження інвестицій однією з ключових тенденцій в «зеленій» енергетиці в 2018 році. Також вони пояснюють це не спадом зацікавленості інвесторів, а здешевленням технологій. У звіті зазначається,що доларові інвестиції в нові відновлювальні джерела енергії ( в тому числі гідроенергетику) знову перевищила вкладені у викопну та ядерну енергетику в 2018 році. Інвестиції у відновлювальні джерела продовжили зосереджуватись на сонячній енергії, в яку інвестували $139,7 млрд протягом року.
Світовим лідером за обсягом інвестицій в «зелену» енергетику є Китай: в 2018 році сукупні вкладення (тобто запуск потужностей, наукові розробки, державне і приватне фінансування) там склали $91,2 млрд. Це вдвічі більше, ніж інвестували США, і близько третини від загальних вкладень в свті.
Однак не в кожній області спостерігався прогрес. Енергія на основі викопного палива продовжувала рости в минулому році. Викиди зросли на 1,7%, а глобальні субсидії на викопне паливо виросли на 11%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].