«Роттердам+» виявився найдешевшим варіантом закупівлі вугілля – Вовк

«Роттердам+» виявився найдешевшим варіантом закупівлі вугілля – Вовк

Для вугілля доставленого з ЮАР, Колумбії чи США ціна складає 1800-1900 грн за тонну

«Роттердам+» виявився найдешевшим варіантом закупівлі вугілля – Вовк
Дмитро Вовк
Фото: Facebook/Дмитро Вовк

«Роттердам+» виявився найдешевшим варіантом закупівлі вугілля. Про це написав екс-голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк на своїй сторінці у Facebook. 

За словами Вовка, 4000 грн за тонну – собівартість вугілля державними шахтами. Фактичний продаж відбувається за ціною, яка враховує ще додаткові 1500 грн за тонну через бюджетні дотації до ціни реалізації 2500 грн за тонну.

Для вугілля доставленого з ЮАР, Колумбії чи США ціна складає 1800-1900 грн за тонну. Вказані ціни матимуть тенденцію до сезонного зростання восени-взимку та залежатимуть від курсу валют.

«1740 грн/тонна є «Роттердам+», тобто індекс API2 з урахуванням логістики усереднений за 12 місяців є найдешевшим. Таким чином цілком логічно в якості цінового орієнтиру користуватись розкрученим «Роттердам+», як найбільш прозорим, ліквідним та релевантним» – підкреслив Вовк.

ПІДСУМКИ РОБОЧОГО ТИЖНЯ 1⃣ Фальсифікатори з НАБУ та САП програють суди Справа «Роттердам+» на 3-ій рік фальсифікацій...

Опубликовано Вовк Дмитрий Четверг, 22 августа 2019 г.

Нещодавно Дмитро Вовк розповів чому не приїжджає до суду у справі «Роттердам+».

Нагадаємо, як повідомляв Mind, детективи НАБУ 8 серпня 2019 року повідомили про підозру шести особам у справі «Роттердам+», зловживання яких завдали понад 18,8 млрд грн збитків.

Пізніше САП подали апеляцію на рішення Солом’янського районного суду щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним у справі «Роттердам+». Апеляція стосувалася екс-начальника управління енергоринку НКРЕКП Тараса Равенка та чинного директора ДП «Оператор ринку», який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП Володимира Євдокімов

Згодом двох колишніх співробітників ДТЕК, що також є підозрюваними у справі, було відпущено пад заставу.

Більше про справу «Роттердам+» читайте в матеріалі Mind : «Хто і як «шив» «Роттердам+» і чому ніхто не понесе жодної відповідальності» .

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло