Борис Джонсон звернувся до Єлизавети ІІ із проханням заблокувати роботу парламенту

Борис Джонсон звернувся до Єлизавети ІІ із проханням заблокувати роботу парламенту

Цей крок, ймовірно, дозволить йому завадити депутатам протидіяти виходу Британії з ЄС без угоди

Борис Джонсон звернувся до Єлизавети ІІ із проханням заблокувати роботу парламенту
Борис Джонсон
фото www.flickr.com/photos/ukinindia

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон звернувся до королеви Єлизавети II із запитом про припинення поточної сесії парламенту з середини вересня до 14 жовтня. Про це повідомляє ВВС.

Це може статися буквально через кілька днів після того, як депутати повернуться з канікул (3 вересня), і за кілька тижнів до виходу країни з Євросоюзу (31 жовтня).

Це означає, що у членів парламенту майже не залишиться часу на прийняття будь-яких законів, які могли б перешкодити прем'єр-міністру вивести Британію з Євросоюзу без угоди 31 жовтня.

Як привід для припинення роботи парламенту Джонсон використав звичайну процедуру підготовки та оприлюднення нової програми уряду. Програму оприлюднить в своїй промові королева – і вся процедура називається «Промова королеви» – а перед цим парламент ненадовго припиняє проводити засідання, оскільки велика частина депутатів, які є членами уряду, займаються підготовкою програми.

Промова королеви за планом Джонсона призначена на 14 жовтня.

Цей крок прем'єр-міністра вкрай обурив його опонентів з питання про Brexit, які становлять більшість у Палаті громад. Вони вважають, що він позбавить їх можливості повноцінно брати участь в процесі виходу країни з ЄС, і називають поведінку глави уряду антиконституційною.

Джонсон підкреслює: припущення про те, що намір призупинити роботу парламенту викликано бажанням вивести Британію з Євросоюзу без угоди – «повна неправда».

Він заявив, що не бажає чекати на Brexit, щоб «рухати країну вперед». Джонсон стверджує, що у парламентаріїв буде «достатньо часу» для обговорення умов виходу Британії з ЄС.

Нагадаємо: Джонсон раніше заявляв, що хотів би, щоб Британія вийшла з ЄС до угоди, але якщо угоди не буде, країна все одно покине Євросоюз 31 жовтня.

Пізніше Джонсон заявив, що у разі виходу Великобританії зі складу ЄС без угоди Лондон не буде юридично зобов'язаним заплатити Брюсселю компенсацію в розмірі 39 млрд фунтів ($48 млрд), як це передбачає договір про Brexit, узгоджений ЄС з урядом екс-прем'єра Британії Терези Мей.

В ЄС відповіли,що Великобританія повинна виплатити Європейському Союзу десятки мільярдів євро боргів навіть у випадку виходу країни з Євросоюзу без затвердження угоди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло