Стокгольмський арбітраж заборонив Україні продавати акції Промінвестбанку
Також суд зобов’язав українську сторону відшкодувати «ВЕБ.РФ», яка є материнською компанією ПІБу, понесені арбітражні витрати

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в ході розгляду інвестиційного спору між російською «ВЕБ.РФ» і Україною про експропріацію дочірнього банку держкорпорації – Промінвестбанку (ПІБ) – заборонив Україні продавати акції ПІБу і зобов'язав відшкодувати ВЕБу понесені арбітражні витрати. Про це повідомила російська держкорпорація, передає Інтерфакс-Україна.
«Після серії екстрених слухань і обміну змагальних позицій з українською стороною англійський юрист виніс рішення, яким підтримав правову позицію, розроблену спільну юридичної командою ВЕБа і колегії адвокатів «Монастирський, Зюба, Степанов і Партнери», задовольнив всі вимоги ВЕБа, заборонив Україні продавати акції ПІБу , а також зобов'язав Україну відшкодувати ВЕБу понесені арбітражні витрати», – прокоментував журналістам рішення Стокгольмського арбітражу представник держкорпорації.
Зазначається,що рішення виносив юрист Джо Тіредо. Це співкерівник практики міжнародного арбітражу фірми Garrigues.
Акції українських «дочок2 російських банків, включаючи ПІБ, були заарештовані в минулому році за рішенням українського суду у зв'язку із заявою про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму.
У червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року.
Тоді ж стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,8% акцій ПІБу зі стартовою ціною $ 20,6 млн, а аукціон призначений на 28 серпня.
ВЕБ назвав майбутній аукціон незаконним, і, як випливає з поширеного в середу повідомлення, за тиждень до його проведення попросив Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма призначити надзвичайного арбітра і розглянути питання про заборону Україні реалізовувати акції ПІБу до того моменту, як склад арбітрів не розгляне вимоги держкорпорації по суті.
Інтерес до покупки ПІБу виявляли кілька компаній – ТОВ «ФК»Женева» і «Европейське ощадне товариство»(обидва – Київ), пов'язані з інвестиційним бутиком Investohills екс-глави українського Альфа-банку Андрія Волкова, а також ТОВ «Кредитна установа «Інвестиційне» Олександра Зінов'єва. Однак, як повідомила біржа ПФТС, жодної заявки до запланованого на 28 серпня аукціону так і не було подано.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].