ВР призначила Рябошапку генеральним прокурором

ВР призначила Рябошапку генеральним прокурором

Це рішення підтримали 312 народних обранців

ВР призначила Рябошапку генеральним прокурором
Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка
Фото: УНІАН\ Руслан Рябошапка

Верховна Рада призначила новим генеральним прокурором Руслана Рябошапку. За таке рішення проголосували 312 народних депутатів, проти – 26, утримались – 25,  передає кореспондент Mind.

В кулуарах парламенту Рябошапка повідомив журналістам, що приорітетом в своїй діяльності на посаді генерального прокурора вважає перезавантаження Генпрокуратури. Потрібна, за словами Рябошапки не лише зміна назви «Генеральна прокуратура» на «Офіс генерального прокурора», а повне перезавантаження системи.

Також він зазначив, що ГПУ має стати єдиним органом в державі, який впроваджує політику боротьби зі злочинністю, адже на сьогодні, на його думку «таких органів немає».

Рябошапка вважає що має бути пріоритезовано «що є найбільшою загрозою в плані злочинності для країни і прокуратура має координувати діяльність інших правоохоронних органів  з тим, щоб ці пріоритети були реалізовані».

Він підкреслив, що не може гарантувати, що справи, які викликають в суспільстві надзвичайний резонанс, будуть розслідувані, доведені до обвинувальних чи виправдальних вироків, але пообіцяв «зробити все, щоб вони були пріоритетом на порядку денному роботи прокуратури».

Для реалізації цих задумів, переконаний Генпрокурор, парламент має ухвалити законопроект, який відкриє можливість проведення конкурсів та переатестацій прокурорів і дозволить «запустити нову кров, нових професіоналів в систему».

Також додамо, що перед призначенням нового генерального прокурора, парламент дав згоду на звільнення з посади генерального прокурора Юрія Луценка. За таке рішення проголосували 317 народних депутатів, протии – 0, утрималось – 0 парламентарів.

Перед тим Рябошапка обіймав посаду заступника голови Офісу президента.

Він народився 14 жовня 1976 року на Одещині.

З 1998 до 2001 року   – був головним консультантом заступника начальника управління законодавства про правосуддя, охорону правопорядку та оборону; заступником директора департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції; заступником начальника відділу Державного департаменту з питань виконання покарань.

У 2001 – 2002 роках – обіймав  посаду заступника директора департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції України.

У 2002 – 2003 роках   – директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України.

З грудня 2003 по червень 2010 рр. очолював департамент законодавства про правосуддя, правоохоронної діяльності та антикорупційної політики Міністерства юстиції України. Очолював українську делегацію України на засіданнях пленарних з'їздів Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

21 червня 2010 року Рябошапка був призначений директором Бюро з питань антикорупційної політики секретаріату Кабінету міністрів.

У лютому 2011-го Кабмін ліквідував посаду урядового уповноваженого та Бюро з питань антикорупційної політики. Тоді ж, у лютому 2011 року  –  по жовтень 2013 року  – заступник директора Департаменту юридичного забезпечення секретаріату Кабінету міністрів.

З жовтня 2013 року по березень 2014  – працював керівником департаменту аналізу антикорупційної політики у неурядовій організації «Transparency International Україна».

З березня 2016 року по червень 2017 року – член Національного агентства з питань запобігання корупції.

На виборах президента  2019 року був радником кандидата в президенти Володимира Зеленського.

21 травня 2019 року –  був призначений заступником глави Адміністрації президента Зеленського. Член делегації України для участі в роботі Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

З 25 червня 2019 обіймав посаду голови Національної ради з питань антикорупційної політики.

З  7 серпня 2019 – співголова Комісії з питань правової реформи.

Як писав Mind, сьогодні, 29 серпня стало відомо, що його попередник, генеральний прокурор України Юрій Луценко, написав заяву про відставку.

Заява написана за власним бажанням на підставі пункту 1 частини 1 статті 42 Закону України «Про прокуратуру».

Нагадаємо: 11 червня, президент Зеленський вніс у Верховну Раду подання на надання згоди на звільнення генерального прокурора Юрія Луценка

Нагадаємо також, раніше голова Верховної Ради VIII скликання  Андрій Парубій провів урочисте засідання парламенту, ІХ скликання ВР, під час якого новообрані парламентарі були приведені до присяги. До 13.00 вони підписали тект присяги, отримали депутатські значки, посвідчення народного депутата та отримали картку для голосування. 

У церемонії відкриття першого засідання Ради нового скликання взяли участь колишні президенти України, іноземні гості, дипломати та релігійні діячі.

ПІзніше Володимир Гройсман заявив про відставку очолюваного ним уряду, а голова тимчасової президії ВР Дмитро Разумков заявив про створення у ВР низки депутатських фракцій і назвав їхніх керівників.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло