Danske Bank найняв екс-фіндиректора Commerzbank, щоб відновити до себе довіру
Проти банку тривають розслідування у США та ще низці країн у зв’язку з відмивання сотен мільярдів доларів

Danske Bank призначив новим фінансовим керівником Стефана Енгельса з Commerzbank. Про це повідомляє Reuters.
Цей крок є одним із серії намагань банку відновити довіру після його участі в масштабному скандалі з відмивання грошей.
У США та ще кількох країнах триває слідство проти Danske за проведення близько 200 млрд євро (223 млрд) через невелику філію в Естонії.
Для Commerzbank неочікуване звільнення Енгельса, який обіймав посаду фіндиректора, відбулось на тлі перегляду процесу своєї стратегії після невдалих переговорів про злиття з Deutsche Bank цього року.
За словами джерел видання, Commerzbank, другий за величиною банк в ФРН, розглядає ймовірність скорочення персоналу та закриття низки філій.
Генеральний директор Danske Кріс Фогельзанг, який прийшов на свою посаду 1 червня, звільнив колишнього тимчасового очільника банку Джеспера Нільсена у тому ж місяці, намагаючись «підвести риску» під скандалом, який підірвав довіру інвесторів і став причиною розслідувань по усьому світу.
Danske Bank – найбільший комерційний банк Данії, один з провідних банків Північної Європи. Материнською компанією є Danske Bank Group. Штаб-квартира знаходиться в Копенгагені.
Нагадаємо, в грудні влада Естонії затримала перших підозрюваних у справі про відмивання грошей через Danske Bank.
На початку вересня Financial Times повідомляла, що тільки в 2013 році через естонський підрозділ Danske Bank пройшла «неймовірна сума» – до $30 млрд.
Danske Bank можуть оштрафувати на $630 млн, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.
Раніше ряд ЗМІ та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) з посиланням на доповідь інформатора банку повідомили, що двоюрідний брат президента Росії Ігор Путін імовірно відмивав гроші через естонське відділення Danske Bank.
Через Естонію відмивав гроші не лише Danske, у лютому шведський Swedbank втратив десяту частину від свої вартості після того як стало відомо, що банк підозрюють у причетності до гучного скандалу навколо відмивання мільярдів «брудних» грошей через Естонію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].