Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Єврокомісія дозволила ввезення фруктів та овочів з України, але зі зміненими правилами

Єврокомісія дозволила ввезення фруктів та овочів з України, але зі зміненими правилами

Держпродспоживслужба просить ЄС визнати всю Україну зоною, вільною від карантинних шкідників

Єврокомісія дозволила ввезення фруктів та овочів з України, але зі зміненими правилами
фото Shutterstock

Єврокомісія включила Україну до переліку країн, які можуть постачати в ЄС фрукти та овочі, дотримуючись нових вимог безпеки продукції.

Про це розповіла екс-очільниця Мінагрополітики Ольга Трофімцева. Зокрема, вона назвала невірною поширену в ЗМІ інформацію про те, що Євросоюз відмовився імпортувати українські яблука та інші фрукти й овочі. Вона наголосила, що з вересня просто змінюються умови імпорту.

«Інформація, яка нещодавно була оприлюднена в пресі щодо призупинення імпорту овочів та фруктів з України до ЄС, є хибною. Відповідно до Директиви Ради ЄС 2019/523 з 1 вересня 2019 року змінено умови імпорту ряду свіжих фруктів та овочів – зокрема, і для тих, що експортуються з України. Це яблука, груша, слива, перець, паслін, томати та баклажан. Відповідно до Директиви, зазначена продукція може експортуватись із офіційно встановлених місць виробництва, вільних від певних шкідливих організмів, або із зон чи країн, вільних від цих шкідливих організмів», – написала вона у Facebook.

UPD: а от і позитивне рішення ЄС по Україні 👍 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2538944256161912&...

Опубліковано Olga Trofimtseva Четвер, 5 вересня 2019 р.

Вона зауважила, що міністерство не раз попереджало виробників про зміну правил, але не всі звернули на це увагу.

«Ще раз наголошую, що на сайті ДПССУ розміщуються актуальні вимоги країн-імпортерів щодо ввезення тих чи інших видів продукції. Тому потрібно заходити і дивитись», – пояснила вона.

Трофімцева також розповіла, що Держпродспоживслужба надіслала з Єврокомісію лист про те, щоб визнати Україну країною, вільною від визначених в Директиві карантинних організмів.

«Вчора були додатково проведені переговори з представниками Єврокомісії, які повідомили, що рішення щодо включення України до переліку країн, які визнано як вільні від вищезазначених організмів, буде прийнято найближчим часом», – написала вона.

Як повідомлялося, ЄС припинив ввезення деяких овочів і фруктів з України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті