Захворіло у світі
5,878,701
Померло у світі
362,769
Вилікувалось у світі
2,464,865
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Німеччина планує заборонити пластикові пакети з 2020 року

Німеччина планує заборонити пластикові пакети з 2020 року

Заборонять навіть так звані «біорозкладні» пакети, штрафи для магазинів становитимуть до 100 000 євро

Німеччина планує заборонити пластикові пакети з 2020 року
фото www.flickr.com/photos/fservayge

Міністерство охорони навколишнього середовища ФРН розробило законопроект про заборону пластикових пакетів вже з 2020 року. Про це повідомляє DW з посиланням на копії цього документа.

Мета – вилучити зі сфери торгівлі будь-які пластикові пакети, в тому числі біорозкладні.

За словами міністра охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки Німеччини Свен Шульце, подібні пакети перегнивають аж ніяк не точно так само, як справжні біовідходи.

За порушення правил магазинах будуть загрожувати штрафи в розмірі до 100 000 євро. Як повідомляється, виняток буде зроблено для міцних багаторазових сумок і тонких відривних пакетиків для овочів і фруктів, оскільки їх заборона, на думку авторів законопроекту, може привести лише до більшого марнотратства.

Розроблений міністерством законопроект відправлений на узгодження профільним відомствам і може вступити в силу вже в першому півріччі 2020 року. За ним послідує шестимісячний перехідний період для ліквідації запасів вже наявних пластикових пакетів.

Ще в 2016 році представники торгівлі та уряду ФРН домовилися скоротити використання пластикових пакетів. З тих пір багато магазинів або повністю відмовилися від них, або стягують за них плату у покупців.

Це призвело до зниження попиту на пластикові пакети: якщо в 2016 році на кожного покупця припадало 45 пластикових пакетів, то в 2018 році – 24. Це означає, що Німеччина вже виконала встановлений ЄС норматив, згідно з яким до кінця 2025 року на кожну людину не повинно припадати більше 40 пакетів в рік.

Як ми писали, у  Канаді в одному з супермаркетів пишуть на пакетах «незручні» написи, щоб покупці не хотіли їх купувати.

Нагадаємо: група вчених виявила крихітні шматочки пластику в крижаних шматках, що підкреслює загрозу зростаючих темпів забруднення Світового океану навіть у найвіддаленіших водах планети.

Нагадаємо, у Євросоюзі хочуть заборонити 90% видів мікропластику, який використовується в складі косметики, миючих засобів і добрив.

Більше про боротьбу з пластиком – у матеріалі «Як позбутися світової проблеми з пластиком: дилема великого бізнесу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті