Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Секретар РНБО: акціонером «Укроборонпрому» буде Міністерство оборони

Секретар РНБО: акціонером «Укроборонпрому» буде Міністерство оборони

Наразі акціонером державного концерну є Кабінет міністрів

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк розповів, які зміни чекають на державний концерн «Укроборонпром». Про це він повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода.

За його словами, функцію акціонера підприємства буде виконувати Міністерство оборони.

«Наразі акціонером є Кабінет міністрів, моя позиція насправді, що Кабмін не може бути акціонером, якесь одне з міністерств має бути акціонером. Міністерство оборони – це оптимальний варіант, який ми проговорили. Цей варіант також і забезпечує відповідний зв’язок із президентом», – сказав Данилюк.

Він додав, що це рішення уже «затвердили».

Також Данилюк розповів, яким чином на підприємстві буде проведено оптимізацію.

«Зараз призначено нового керівника, тому зараз він формує нову команду, яка розуміє, як побудувати процеси. Буде дуже серйозна оптимізація. «Укроборонпром» буде працювати в інтересах держави. Стосовно старої ідеї –ліквідовувати не ліквідовувати. Дивіться: є державні підприємства врешті-решт, що не працюють – треба ліквідувати, але те, що залишиться, і буде костяком нового «Укроборонпрому», – зазначив він.

На його думку, державна компанія «як і будь-який бізнес» має ефективно працювати. Тому головна мета перетворень – зробити компанію «надійною» і «конкурентоздатною» як всередині країни, так і на зовнішніх ринках.

«Найбільш правильна модель – перетворити це в холдинг, де чітко продумана система управління: є наглядова рада, чіткі процедури – як призначається керівництво, як оцінюється його робота, аудит, закупівлі. Тобто все це має бути як в нормальному бізнесі побудовано за чіткими правилами. Саме таку трансформацію ми зараз і хочемо робити. Часто спілкуємося і з новим керівником «Укроборонпрому», проговорюємо питання: де, хто має бути акціонером, як формувати наглядову раду. І він дуже серйозно налаштований на ці зміни, у нього є повний мандат від президента на реформування «Укроборонпрому», – сказав Данилюк.

Нагадаємо, 22 липня в Генеральній прокуратурі України повідомляли, що спільно з СБУ провели обшуки в службових приміщеннях Кабміну, Держприкордонслужби, Фіскальної служби і підприємства «Спецтехноекспорт» у кримінальному провадженні за фактом розкрадання коштів на суму понад $6 млн, в якому фігурує ДП «Укроборонпром».

Раніше, 22 травня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомляв, що Кабмін виділив 32 млн грн на аудит «Укроборонпрому».

Тодішній президент Петро Порошенко 6 березня анонсував на засіданні РНБО, що Україна ініціює міжнародну комплексну перевірку діяльності державного концерну «Укроборонпром». 16 березня він указом увів у дію рішення РНБО щодо цього аудиту.

Нагадаємо: в лютому концерн опинився у центрі скандалу після того, як журналісти антикорупційного проекту «Bihus.info» опублікували розслідування про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. В результаті були затримані кілька посадовців ДП «Спецтехноекспорт», що входить до складу «Укроборонпрому», за підозрою в причетності до розтрати коштів держпідприємства оборонної галузі на суму 55,5 млн грн.

Державний концерн «Укроборонпром» об’єднує понад 100 підприємств-учасників у галузі оборонної промисловості, зокрема, розробки й виготовлення озброєння та техніки, наукової діяльності й експортно-імпортних операцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті