Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Apple та Foxconn порушили китайське трудове право під час збірки iPhone в КНР – Bloomberg

Apple та Foxconn порушили китайське трудове право під час збірки iPhone в КНР – Bloomberg

Обидві компанії свою провину визнали

Цей матеріал також доступний російською
Apple та Foxconn порушили китайське трудове право під час збірки iPhone в КНР – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/98247875@N05

Apple та її партнер Foxconn порушили китайське трудове право, використавши надто багато тимчасового персоналу на найбільшій в світі фабриці з випуску iPhone. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані розслідування некомерційної правозахисної групи China Labor Watch (CLW).

CLW у своїй останній доповіді повідомила, що на заводі Foxconn в Чженчжоу в Китаї працювали таємні слідчі. Вони дійшли висновку, що у серпні тимчасовий персонал складав близько 50% всієї робочої сили, в той час як китайським законодавством дозволено лише 10%.

Apple повідомила, що після проведення розслідування, «процент тимчасових працівників перевищив наші стандарти» і що компанія «тісно співпрацює з Foxconn для вирішення цієї проблеми». Foxconn Technology Group також підтвердила факт порушення.

«Наші нещодавні висновки про умови праці на заводі Foxconn в Чженчжоу виявили кілька першочергових проблем, які порушують власний кодекс поведінки Apple, – йдеться у звіті. – Apple несе відповідальність і обов’язок вносити фундаментальні покращення  в умови праці в своєму ланцюжку поставок, однак тепер Apple переносить затрати від торгової війни через своїх постачальників на працівників і отримує прибуток від експлуатації китайських робітників».

Також у звіт значиться, що в серпні кількість тимчасових співробітників на фабриці (в тому числі школярів) перевищувало 50% замість допустимих 10%. У 2018 році частка тимчасових співробітників становила 55%. У серпні цей показник був приблизно 50%. Однак в кінці місяця багато школярів повернулися до занять і кількість тимчасових працівників знизилося до 30%, що також є незаконним, йдеться в дослідженні.

У Foxconn заявили, що найшли свідчення порушень трудового права, але «використання тимчасових працівників і кількість годин понаднормової праці, яку виконували співробітники, завжди було добровільним». В компанії додали, що робота над виявленими недоліками триває.

Тайванська Foxconn – найбільший в світі виробник електроніки за контрактами і постачальник Apple.

Нагадаємо, Apple оголосила дату презентації нових iPhone.

Як повідомлялося, Apple вперше з 2016 року випустить бюджетний смартфон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті