Нацбанк може відтермінувати впровадженя міжнародного номера банківського рахунку IBAN

Нацбанк може відтермінувати впровадженя міжнародного номера банківського рахунку IBAN

Термін повного переходу може бути перенесено на два місяці – до 1 січня 2020 року

Цей матеріал також доступний російською
Нацбанк може відтермінувати впровадженя міжнародного номера банківського рахунку IBAN
Фото: УНІАН

Національний банк України (НБУ) допускає відтермінування повного переходу на застосування міжнародного номера банківського рахунку IBAN на два місяці – до 1 січня 2020 року. Про це повідомляє УНІАН.

«До 1 жовтня, у вересні, буде проведена остаточна зустріч. Якщо будуть блокуючі фактори міграції з 1 листопада на повне використання IBAN серед всієї банківської системи, включаючи казначейство, банки будуть повідомлені», – заявив заступник голови НБУ Сергій Холод під час круглого столу в Києві.

За його словами, термін повного переходу в такому разі може бути перенесено на два місяці – до 1 січня. 

«Зараз рішення не прийнято, тому діє попередня постанова, яка наказує всім з 1 листопада перейти на використання тільки IBAN. Але ймовірність такої міграції на два місяці є, подовження терміну», – додав Холод.

Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку. Використання цього стандарту завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Нагадаємо: 5 серпня, стартувало впровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

У лютому 2019 року НБУ переніс застосування міжнародного номера банківського рахунку IBAN до початку серпня з 1 квітня 2019 року. 

НБУ у квітні 2019 року повідомив про оновлення вимог до заповнення реквізитів розрахункових документів у зв'язку із запровадженням в міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію