Shell викупила частину контракту ENGIE на контракт із закупки газу з родовища Шах-Деніз – SOCAR

Shell викупила частину контракту ENGIE на контракт із закупки газу з родовища Шах-Деніз – SOCAR

Новий договір передбачає транспортування азербайджанського газу до Італії після завершення проекту будівництва Транс-Адріатичного газопроводу

Shell викупила частину контракту ENGIE на контракт із закупки газу з родовища Шах-Деніз – SOCAR
фото www.flickr.com/photos/jeepersmedia

Французька енергетична і газова компанія Engie (раніше GDF Suez) частково передала Shell Energy Europe Limited права на свій контракт із закупівлі газу зі «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз для поставок в Європу. Поро це йдеться в повідомленні SOCAR (Держнафтокомпанія Азербайджану, ДНКАР), передає «Інтерфакс-Азербайджан».

Обидві компанії (Engie і Shell Energy Europe Limited) в 2013 році підписали з консорціумом «Шах-Деніз» угоди про продаж в Європу азербайджанського газу в рамках «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз.

«Згідно з угодою, підписаною 5 вересня 2019 року, Shell Energy Europe Limited набуває частину прав на 25-річний контракт, підписаний Engie з консорціумом «Шах-Деніз». Відповідна домовленість досягнута між компаніями Engie, Shell, Azerbaijan Gas Supply Company (AGSC) і SOCAR», – наголошується в інформації.

За даними SOCAR, новий договір передбачає транспортування азербайджанського газу до Італії після завершення проекту будівництва Транс-Адріатичного газопроводу (TAP).

«Ця угода збільшить доступність до природного газу споживачів Shell Energy Europe Limited. Разом з тим, Engie залишиться важливим покупцем газу з родовища Шах-Деніз, проводячи динамічну оптимізацію своєї довгострокової позиції», – підкреслюється в інформації.

Як повідомлялося, консорціум «Шах-Деніз» 19 вересня 2013 року підписав з 9 компаніями угоди про продаж в Європу азербайджанського газу в рамках «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз.

Контракти підписані з компаніями Gas Natural Fenosa, Depa, E.On, GDF-Suez, Hera Trading, Axpo, Enel, Shell і Bulgargaz.

Угоди розраховані на 25 років і передбачають поставки 10 млрд кубометрів газу в рік в Італію, Грецію та Болгарію.

Обсяг розподіленого газу між цими 9 компаніями в рамках підписаних сьогодні угод не розголошується, оскільки є комерційною таємницею. Але, кожна з них буде закуповувати великий обсяг газу. Що стосується країн, то в Італію буде поставлятися 8 млрд кубометрів газу в рік, до Греції і Болгарії – по одному мільярду кубометра.

До 2036 консорціум «Шах-Деніз» буде гарантувати свої зобов'язання з постачання газу. Після 2036 року такі гарантії буде надавати вже SOCAR.

Консорціум «Шах-Деніз» 28 червня 2013 офіційно оголосив проект будівництва Транс-Адріатичного газопроводу (Trans Adriatic Pipeline, TAP) маршрутом для експорту газу з «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз в Європу.

Загальна протяжність TAP складає 878 км, з яких 550 км пройде через північну частину Греції, 215 км – через територію Албанії, 105 км – через Адріатичне море і 8 км – по території Італії. Акціонерами проекту TAP є: BP (20%), SOCAR (20%), Snam (20%), Fluxys (19%), Enagas (16%) і Axpo (5%).

Проект призначений для транспортування природного газу з азербайджанського родовища Шах-Деніз в рамках «Стадії-2» його розробки через Грецію і Албанію в Західну Європу. Поставки складуть 10 млрд кубометрів на рік.

Постачання азербайджанського газу в Європу по TAP очікуються в 2020 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті