Shell викупила частину контракту ENGIE на контракт із закупки газу з родовища Шах-Деніз – SOCAR
Новий договір передбачає транспортування азербайджанського газу до Італії після завершення проекту будівництва Транс-Адріатичного газопроводу

Французька енергетична і газова компанія Engie (раніше GDF Suez) частково передала Shell Energy Europe Limited права на свій контракт із закупівлі газу зі «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз для поставок в Європу. Поро це йдеться в повідомленні SOCAR (Держнафтокомпанія Азербайджану, ДНКАР), передає «Інтерфакс-Азербайджан».
Обидві компанії (Engie і Shell Energy Europe Limited) в 2013 році підписали з консорціумом «Шах-Деніз» угоди про продаж в Європу азербайджанського газу в рамках «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз.
«Згідно з угодою, підписаною 5 вересня 2019 року, Shell Energy Europe Limited набуває частину прав на 25-річний контракт, підписаний Engie з консорціумом «Шах-Деніз». Відповідна домовленість досягнута між компаніями Engie, Shell, Azerbaijan Gas Supply Company (AGSC) і SOCAR», – наголошується в інформації.
За даними SOCAR, новий договір передбачає транспортування азербайджанського газу до Італії після завершення проекту будівництва Транс-Адріатичного газопроводу (TAP).
«Ця угода збільшить доступність до природного газу споживачів Shell Energy Europe Limited. Разом з тим, Engie залишиться важливим покупцем газу з родовища Шах-Деніз, проводячи динамічну оптимізацію своєї довгострокової позиції», – підкреслюється в інформації.
Як повідомлялося, консорціум «Шах-Деніз» 19 вересня 2013 року підписав з 9 компаніями угоди про продаж в Європу азербайджанського газу в рамках «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз.
Контракти підписані з компаніями Gas Natural Fenosa, Depa, E.On, GDF-Suez, Hera Trading, Axpo, Enel, Shell і Bulgargaz.
Угоди розраховані на 25 років і передбачають поставки 10 млрд кубометрів газу в рік в Італію, Грецію та Болгарію.
Обсяг розподіленого газу між цими 9 компаніями в рамках підписаних сьогодні угод не розголошується, оскільки є комерційною таємницею. Але, кожна з них буде закуповувати великий обсяг газу. Що стосується країн, то в Італію буде поставлятися 8 млрд кубометрів газу в рік, до Греції і Болгарії – по одному мільярду кубометра.
До 2036 консорціум «Шах-Деніз» буде гарантувати свої зобов'язання з постачання газу. Після 2036 року такі гарантії буде надавати вже SOCAR.
Консорціум «Шах-Деніз» 28 червня 2013 офіційно оголосив проект будівництва Транс-Адріатичного газопроводу (Trans Adriatic Pipeline, TAP) маршрутом для експорту газу з «Стадії-2» розробки родовища Шах-Деніз в Європу.
Загальна протяжність TAP складає 878 км, з яких 550 км пройде через північну частину Греції, 215 км – через територію Албанії, 105 км – через Адріатичне море і 8 км – по території Італії. Акціонерами проекту TAP є: BP (20%), SOCAR (20%), Snam (20%), Fluxys (19%), Enagas (16%) і Axpo (5%).
Проект призначений для транспортування природного газу з азербайджанського родовища Шах-Деніз в рамках «Стадії-2» його розробки через Грецію і Албанію в Західну Європу. Поставки складуть 10 млрд кубометрів на рік.
Постачання азербайджанського газу в Європу по TAP очікуються в 2020 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].