Рада ухвалила закон про режим спільного транзиту

Рада ухвалила закон про режим спільного транзиту

Також законом запроваджується національна електронна транзитна система

Рада ухвалила закон про режим спільного транзиту
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив в цілому закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» (1082). За таке рішення проголосували  – 333 депутати, проти – 0, утримались 2, не голосували 56, передає кореспондент Mind.

За словами голови Державної митної служби Максима Нефьодова, передбачені законом положення дозволять «українським гравцям виїжджати з України і доїжджати до Португалії однією вантажівкою з одним документом з однією гарантією і так само спрощує і здешевшує для українських споживачів європейський товари»

Закон встановлює основні засади організації та здійснення спільного режиму транзиту товарів через митну територію України, порядок і умови переміщення таких товарів митною територію України у спільному режимі транзиту, здійснення митних формальностей, застосування механізму гарантування сплати митного боргу, застосування спеціальних транзитних спрощень та інші особливості здійснення операцій спільного режиму транзиту.

Прийняття закону, пояснюють автори законопроекту, обґрунтовується необхідністю імплементації до національного законодавства України положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Згідно зі статтею 15а Конвенції про процедуру спільного транзиту будь-яка третя країна може стати Договірною стороною цієї Конвенції, якщо її запрошено депозитарієм Конвенції за рішенням Об’єднаного комітету, який відповідає за адміністрування цієї Конвенції та забезпечення її належного виконання.

«Відповідно до позиції сторони ЄС для отримання запрошення до Конвенції про процедуру спільного транзиту Україна повинна довести спроможність виконувати її умови, зокрема, використовуючи в односторонньому порядку до одного року національний модуль Нової комп’ютеризованої транзитної системи, яка використовується договірними сторонами Конвенції», – зазначається в документі.

Раніше повідомлялось, що парламент ухвалив за основу зміни до закону про фінансування дорожнього господарства.ж

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію