Верховний Суд відхилив касаційну скаргу ВЕБ.РФ щодо продажу Промінвестбанку

Верховний Суд відхилив касаційну скаргу ВЕБ.РФ щодо продажу Промінвестбанку

ВЕБ.РФ просив Верховний Суд призупинити дію постанови Київського апеляційного суду від 27 серпня 2019 року

Верховний Суд відхилив касаційну скаргу ВЕБ.РФ щодо продажу Промінвестбанку
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Верховний Суд 9 вересня відхилив касаційну скаргу російської держкорпорації ВЕБ.РФ щодо дозволу продажу Промінвестбанку, який пов'язаний з олігархом Ігорем Коломойським. Про це йдеться у відповідній ухвалі суду № 757/36346/19.

Скарга на постанову Київського апеляційного суду від 27 серпня 2019 року, яка скасувала заборону Державній виконавчій службі вчиняти будь-які дії щодо продажу 99,77% акцій Промінвестбанку та забороняла біржі “ПФТС” вчиняти будь-які дії щодо підготовки та проведення відповідного аукціону з продажу акцій банку.

ВЕБ.РФ просив Верховний Суд призупинити дію постанови Київського апеляційного суду від 27 серпня 2019 року, однак суд відмовився задовольнити відповідне клопотання, оскільки російська держкорпорація не навела достатньо обґрунтованих підстав, за яких суд касаційної інстанції може зупинити дію оскаржуваного рішення, яким відмовлено у задоволенні заяви про забезпечення позову.

  «Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 9 жовтня 2019 року», – йдеться в ухвалі суду.

Раніше повідомлялося, що 6 серпня цього року Київський апеляційний суд задовольнив клопотання держвиконавця і компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами.

Нагадаємо: у червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року. Російська сторона заявляє, що з 2008 року інвестувала в розвиток своєї «дочки» близько $2,7 млрд.

У липні стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,7726% акцій ПІБу. Стартова ціна пакета – 532,099 млн грн (близько $20,9 млн ). Російський ВЕБ володіє 99,7% акцій Промінвестбанку.

Раніше повідомлялось, що Російський банк ВЕБ.РФ зумів домогтися судової заборони на примусовий продаж його української «дочки», проте не впевнений, що влада України виконає рішення суду. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію