НБУ: банки за 8 місяців 2019 року отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку

НБУ: банки за 8 місяців 2019 року отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку

Більш ніж наполовину (58,3%) цей результат був забезпечений діяльністю державного ПриватБанку

НБУ: банки за 8 місяців 2019 року отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку
Фото: УНІАН

Платоспроможні банки за підсумками роботи в січні-серпні 2019 року отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку, в 3,2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (13,7 млрд грн). Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Більш ніж наполовину (58,3%) цей результат був забезпечений діяльністю державного ПриватБанку.

Доходи банків у поточному році зросли на 28,5% до 165 млрд грн, водночас витрати – на 5,2% до 120,7 млрд грн.

У НБУ веказали чотири фактори зростання банківського прибутку:

  • зростання чистих процентних доходів банків на 18% до 53 млрд грн;
  • зростання чистих комісійних доходів банків на 15% до 28,4 млрд грн;
  • позитивний результат від переоцінки та від операцій купівлі продажу – 14,9 млрд грн;
  • низький обсяг відрахувань банками в резерви – 8 млрд грн проти 14,4 млрд грн минулого року.

«Нинішній період високої прибутковості має бути використаний для формування банками запасу міцності, який дозволить виконувати посилені вимоги Національного банку до капіталу банків. Особливо це стосується державних банків. На сьогодні майже весь прибуток вони мають перераховувати до бюджету у вигляді дивідендів. Водночас їхня достатня капіталізація – неодмінна передумова збереження фінансової стабільності. Саме тому у період посилення вимог до банків варто подумати про практику розподілу прибутків держбанків лише у випадку, якщо вони матимуть надлишковий капітал, а основну частину прибутку держбанків спрямовувати на посилення їхньої міцності», – наголосила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Нагадаємо: прибуток банків державного сектору за підсумками першого півріччя 2019 року склав 19,5 млрд грн, що складає 65% прибутку всього банківського сектору.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло