Захворіло у світі
1,095,917 осіб
Померло у світі
58,787 осіб
Вилікувалось у світі
225,796 осіб
Захворіло в Україні
1072 особи
Померло в Україні
27 осіб
Вилікувалось в Україні
23 особи
Rozetka зупинить бізнес у разі прийняття законопроєктів про фіскалізацію та контроль продукції

Rozetka зупинить бізнес у разі прийняття законопроєктів про фіскалізацію та контроль продукції

В той же час, Європейська Бізнес Асоціація підтримала прийняття законопроєктів

Rozetka зупинить бізнес у разі прийняття законопроєктів про фіскалізацію та контроль продукції
Владислав Чечьоткін
Фото: Facebook

Компанія Rozetka може зупинити бізнес через прийняття законопроєктів про фіскалізацію та контроль споживачами легальності продукції. Про це повідомив генеральний директор компанії Rozetka Владислав Чечьоткін. 

«Уже наступного тижня президент може підписати законопроєкти №1053-1 і №1073, які Верховна Рада ухвалила нібито з метою вивести бізнес із тіні і створити здорову конкуренцію, а насправді – для боротьби з бізнесом. Я впевнений, що закони в такому вигляді вб'ють десятки тисяч підприємців», – написав Чечьоткін.

Гендиректор пояснив, що згідно з законом №1073, будь-який споживач може заявити в податкову про «неправильний» чек. Якщо буде доведено, що чек «неправильний», споживач отримає товар, придбаний за цим чеком, безкоштовно. 

«Водночас «неправильний» означає – немає в базі публічної податкової. Немає обмежень на кількість заяв, немає відповідальності для заявника, немає відповідальності податкової (правильний чи неправильний чек – вони вирішують на власний розсуд). Зате є потенційний штраф для бізнесу у розмірі 250% і завжди, за кожною скаргою, 100% проблеми з позаплановою перевіркою для підприємця. Чомусь більшість бізнесів мовчить. Мабуть, думають, що їх це не торкнеться. Ми в Rozetka категорично не підтримуємо цього закону», – зауважив Чечьоткін.

В той же час, Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) підтримала прийняття законопроєктів.

«20 вересня Верховна Рада України проголосувала в другому читанні за законопроєкти 1053-1 та 1073 щодо фіскалізації та контролю споживачами легальності продукції, які активно підтримувались Європейською Бізнес Асоціацією. Бізнес вітає це рішення та дякує за державницьку позицію в напрямку виведення економіки України з тіні та чергового кроку в напрямку створення рівних правил гри», – зазначається у повідомленні ЄБА.

В прийнятій редакції передбачаються довші перехідні періоди задля переходу на обов’язкове використання касових апаратів або їх аналогів. А саме, з 1 жовтня 2020 року для груп товарів, реалізація яких становить ризик ухилення від сплати податків (ювелірні вироби, побутова техніка, тощо) та з 1 січня 2021 року для інших груп товарів.

До 1 жовтня 2020 року штраф за невидачу фіскального чеку становитиме 10% від вартості проданого з порушенням товару – за перше порушення та 50% за наступні (100% та 150% відповідно після 1 жовтня 2020 року).

Споживач матиме право застосувати механізм кешбеку (повернення сплачених коштів), у разі отримання підробленого чеку, при цьому, встановлюється обов’язкова мінімальна сума 850 гривень для покупки здійснивши яку, покупці зможуть перевірити реєстрацію свого фіскального чеку в базі Даних Державної податкової України.

З іншого боку, вводиться обов’язок для всіх суб’єктів господарювання вести облік товарів, які відносять до ризикових груп, зокрема: побутової техніки, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, тощо. Тобто, продавець повинен підтвердити походження свого товару.

Детальніше про дані законопроєкти читайте у матеріалі Mind «Касовий «тоталітаризм»: як малий бізнес заганяють під РРО».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію