Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Нацбанк планує купувати $30 млн валюти в день у IV кварталі 2019 року

Нацбанк планує купувати $30 млн валюти в день у IV кварталі 2019 року

Обсяг інтервенцій буде більший на $10 млн у порівнянні з попередніми кварталами цього року

Нацбанк планує купувати $30 млн валюти в день у IV кварталі 2019 року
Фото Shutterstock

У IV кварталі цього року Національний банк України (НБУ) має намір купувати на міжбанківському валютному ринку до $30 млн на день для нарощування міжнародних резервів. Це на $10 млн більше кількісного індикатора, який діяв у II-III кварталах 2019 року, пише прес-служба регулятора.

«Збереження сприятливої ситуації на валютному ринку упродовж більшої частини цього року дає змогу Національному банку і надалі поповнювати міжнародні резерви, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними економічними чинниками» – йдеться у повідомленні НБУ.

Чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку у січні-вересні 2019 року становила понад $3,9 млрд, а офіційний курс гривні за цей же період зміцнився на 12,5%. Планові обсяги інтервенцій мають виключно індикативний характер. Залежно від ситуації на ринку, інтервенції НБУ з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися. Обсяги купівлі упродовж дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки, зокрема для згладжування значних коливань на валютному ринку.

«Макрофінансова стабілізація в Україні, цьогорічна масштабна лібералізація руху капіталу, створення зручної інфраструктури завдяки «лінку» із Clearstream, а також поточні тенденції на глобальному фінансовому ринку сприяли поглибленню інтеграції України у міжнародні ринки капіталу. Водночас інтерес нерезидентів до гривневих ОВДП має не спекулятивний характер –  в український держборг вкладають кошти поважні інституційні інвестори, яких приваблюють не лише високі процентні ставки, а й комфортне інвестиційне середовище. Тому активне входження нерезидентів в український держборг – це вже не ситуативний тренд, а новий фундаментальний чинник, який визначає і визначатиме надалі ситуацію на валютному ринку», – коментує рішення збільшити обсяги закупівлі валюти Нацбанком розповідає заступник Голови регулятора Олег Чурій.

Інший фундаментальний фактор для поточної ситуації на валютному ринку  – це рекордне зростання врожайності зернових в Україні.

Нагадаймо: за прогнозами експертів, цього тижня темпи зміцнення гривні поступово сповільняться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті