Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Верещук: «формули Штайнмаєра» у Мінську підписано не було

Верещук: «формули Штайнмаєра» у Мінську підписано не було

Ця формула існує лише як усна домовленість

Верещук: «формули Штайнмаєра» у Мінську підписано не було
Представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Ірина Верещук
Фото: УНІАН \Ірина Верещук

«Формули Штайнмаєра» у Мінську підписано не було, адже це «лише усна домовленість». Про це журналістам у парламенті повідомила представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Ірина Верещук, передає кореспондент Mind.

Зокрема на питання журналістів, «підписували щось у Мінську, чи не підписували?» Верещук відповіла: «Що ви маєте на увазі? Ви ж бачили той лист, на якому стоїть підпис –  Леонід Данилович Кучма. Це, власне, той лист пана Сайдіка, який ми прийняли до уваги. Ми його просто прийняли до уваги. Ми нічого не ратифікуємо, ми не виносимо його на обговорення в парламент, ми прийняли до уваги лист пана Сайдіка».

На уточнююче питання журналістів, ти означає це, що ніякої формули Штайнмаєра на сьогодні не підписано, Верещук зазначила: «Ніякої. Так її і немає по суті. Це усна домовленість, усний алгоритм, який передбачав певну модель проведення виборів, але за умови… виконання Мінських безпекових домовленостей, припинення вогню, розведення сил та засобів».

На питання, чи вдасться провести вибори на Донбасі у наступному році, Верещук повідомила, що можна буде відповісти лише після проведення зустрічі в Нормандському форматі.  

«Вона більше роз'яснить позицію України, ми побачимо позицію наших союзників, наших партнерів і, зрозуміло, позицію Росії», – сказала Верещук.

За її словами, зустріч у Нормандському форматі має відбутися протягом найближчих трьох місяців – у жовтні, чи у листопаді чи грудні. При тому вона нагадала, що президент Зеленський намагається пришвидшити проведення цієї зустрічі.

Нагадаємо, як писав Mind, 1 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський  анонсував розведення військ ще на двох ділянках Донбасу та підтвердив, що українська сторона погодила текст «формули Штайнмаєра».

Раніше цього дня колишній представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний оприлюднив проект імплементації «формули Штайнмаєра» в українське законодавство та наголосив на неприпустимості його схвалення та  підписання.

Нагадаємо: 18 вересня на зустрічі радників лідерів країн «нормандського формату» було обговорено «формулу Штайнмаєра» щодо дії закону про особливий статус Донбасу та розведення військ на трьох ділянках.

20 вересня 2019 року міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що Україна погодилася на чітко виписані формулювання «формули Штайнмаєра» – Пристайко. Також Пристайко прокоментував думку міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, що Україна зірвала узгодження формули.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті