Захворіло у світі
1,204,782 особи
Померло у світі
64,849 осіб
Вилікувалось у світі
247,844 особи
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Парламент ухвалив за основу зміни до закону про столицю в редакції Ткаченка

Парламент ухвалив за основу зміни до закону про столицю в редакції Ткаченка

В разі ухваленні закону в цілому, в Києві буде відновлено районні ради та розділено повноваження мера і голови КМДА

Парламент ухвалив за основу зміни до закону про столицю в редакції Ткаченка
Олександр Ткаченко
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону «Про місто-герой Київ – столицю України» (2143-3). За таке рішення проголосували 244 народних депутатів, проти – 60, утримались – 30, не голосували – 53, передає кореспондент Mind.

Як зазначається в пояснювальній записці, відповідно до Конституції України, законопроект створює нову систему організації та здійснення місцевого самоврядування і виконавчої влади в столиці України. 

Законопроєктом пропонується відновити районні ради у місті Києві як представницькі органи жителів районів Києва. Пропонується розділити повноваження та розмежувати посади київського міського голови та голови Київської міської державної адміністрації. Так, київський міський голова буде очолювати Київський магістрат – виконавчий орган Київської міської ради, головувати на засіданнях Київської міської ради, а голова Київської міської державної адміністрації буде здійснювати нагляд за додержанням Конституції і законів органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Проєктом комплексно врегульовано питання щодо правового статусу міста Києва та особливостей місцевого самоврядування, у тому числі:

  • спеціальний статус Києва;
  • реалізація столичних функцій Києва;
  • адміністративно-територіальний устрій міста; організація міського життя на засадах сталого розвитку міста; взаємодія територіальної громади міста Києва та територіальних громад населених пунктів Київської області; місцеве самоврядування в місті Києві; статус Київського міського голови та його заступника з фінансових питань, заступника Київського міського голови
  • керуючого справами Київського міського магістрату та заступника Київського міського голови
  • Головного архітектора міста Києва; порядок забезпечення головою Київської міської державної адміністрації дотримання у місті Києві Конституції та законів України; стратегічне планування в місті Києві; стратегічні документи з розвитку міста Києва; інформаційні системи міста; механізм контролю, аудиту та моніторингу в місті; функціонування Ратуші як єдиного вікна надання послуг.  

Крім того у законопроєкті пропонується шляхом прийняття нового закону та втрати чинності існуючим  законом «Про столицю України-місто-герой Київ» виправити існуючий незадовільний стан організації органів державної влади та місцевого самоврядування  в Києві через запровадження відповідно до Конституції більш ефективного правового механізму поділу влади в столиці України. 

Також автори законопроекту у пояснювальній записці зазначають, що внаслідок ухвалення закону «Про внесення змін до закону «Про столицю України місто-герой Київ» щодо порядку утворення районних рад» від 7 вересня 2010 року, № 2500-VI, «наявна система організації місцевого самоврядування та здійснення виконавчої влади у столиці України місті Києві була повністю зруйнованою: представництво територіальних громад районів міста Києва було ліквідовано, і в руках одного посадовця по суті сконцентрована надмірна влада, що повністю суперечить принципу поділу влади в Україні». 

 «Не може Троещина розміром населення з Ісландію  управлятися з одного будинку на Хрещатику. Цей закон повертає владу безпосередньо киянам через районні бюджети, через районні виконкоми. Також ж чіткий розподіл влади між центральною владою, між мером, депутатами… і цей закон дає можливість повернути гордість киянам за своє місто», – повідомив народний депутат, голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Також він зазначив, що обговорення цього закону із громадськістю перед остаточним ухваленням «безперечно буде».

При тому народний депутат ВР з фракції «Батьківщина» Олена Шкрум зазначила, що даний законопроект містить норми, що  суперечить Конституції, закону про місцеве самоврядування та Цивільному кодексу, а також «дає неконституційні повноваження меру, наприклад підписувати міжнародні договори при тому що у Конституції це право є лише у президента, прем'єр-міністра та міністра закордонних справ. Також він дає можливість забирати магістратом, який там створюється  з приватної власності для потреб Києва будь-яку власність».

Раніше повідомлялось, що Кличко подав позов проти Кабміну, Гончарука та Богдана.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію