Гончарук назвав механізми забезпечення зростання економіки на 5-7% щорічно
Зростання економіки забезпечить ліквідація низки перешкод для залучення інвестицій

Боротьба з рейдерством, зменшення зарегульованості ринків з боку держави, подолання монополії та створення конкуренції, а також проведення великої приватизації, забезпечення цінової стабільності та здешевлення кредитів в підсумку мають дозволити залучення в українську економіку інвестиційних коштів і, як наслідок, призвести до зростання ВВП на 5% наступного року та по 7% на рік у подальшому. Про це в ефірі програми «Свобода слова» заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає Mind.
За словами прем'єра, іноземні інвестиції ніколи не прийдуть в країну, в якій немає правил і хоч за останні кілька місяців рейдерство значно зменшилося в обсягах, в Україні воно продовжує процвітати.
«Іноземний інвестор ніколи не прийде в країну вкладати свої кошти, якщо він не може прорахувати ризики, а ризики є максимальними, якщо держави надто багато в економіці. Чому? Дуже просто – держава завжди себе захищає. Якщо уявити собі ринок, на якому частка, якою володіє держава, є дуже значною, то держава, як регулятор, як інститут, який буде створювати правила, буде природно захищати своє майно, свою власність і іноземний інвестор боїться такої ситуації. Він не прийде на ринки, де держава має домінуюче становище. Так само не прийде інвестор на ринки, якщо держава не вміє себе поводити з правилами, якщо вона міняє правила з сьогодні на завтра, заднім числом і так далі. Ці речі також потрібно змінити», – зазначив Гончарук.
Не менш важливим завданням уряду є розібратися з монополістами та провести велику приватизацію.
У держави, переконаний Гончарук, мають залишатися лише ті об’єкти, які є стратегічними і які, окрім виконання функції заробляння грошей, виконують соціальну або безпекову функцію.
«Все інше має бути віддано приватному ефективному власнику, тому що кожен випадок, коли державним майном, або комунальним майном безгосподарно розпоряджається якийсь менеджер, в кожному такому випадку ми ризикуємо мати корупцію і ми її там майже завжди маємо. Нажаль, це величезна проблема, яку також потрібно подолати – корупція», – зазначив прем’єр-міністр.
Він також зауважив, що щоб економіка зростала, потрібні дешеві ресурси, а в Україні надто дороге кредитування.
«Фактично доступу до ресурсів у наших підприємливих громадян немає і це, можливо, одне з головних завдань, яке перед нами стоїть… Національний банк не повинен бути заручником політиків, це не політичний інструмент, це регулятор, який має таргетувати інфляцію, який має забезпечити цінову стабільність. Тобто фактично він має забезпечити ситуацію, за якою ціни не будуть коливатися…, а коливання цін і нестабільність, це ще один фактор, який відлякує інвестора. Так от в Україну мають зайти не просто гроші, а мають зайти довгі і дешеві гроші, і разом з довгими і дешевими грошима сюди має зайти дешеве кредитування» – переконаний прем’єр.
За його словами , однією з основних цілей діючого уряду є створення умов, за яких у Національного банку буде можливість максимально знизити ставку, за якою він кредитує банки та провести валютну лібералізацію. Гончарук наголосив, що НБУ має скасувати бар’єри для вільного руху капіталу.
«В своїй сукупності все те, що я перелічив, створить серйозну базу для економічного зростання. Ми віримо в те, що в своїй сукупності це залучить сюди інвестиції і зробить працю продуктивніше», – сказав Гончарук і додав, що реалізація цих заходів має забезпечити зростання економіки «мінімум п’ять відсотків в наступному (році – Mind), а потім і по сім відсотків».
Раніше Mind повідомляв, що на думку прем'єра, малий бізнес не зазнаватиме утисків з боку держави, однак великому бізнесу, що маскується під маленький, пропонується працювати легально.
Також нагадаємо, що згідно з програмою дій уряду, а також проектом дежавного бюджету на 2020 рік, уряд планує забезпечити зростання економіки на 5-7% щорічно.
Нагадаємо, як писав Mind, проєктом бюджету на 2020 рік передбачене на фінансування НАБУ близько 1,038 млрд грн, а на діяльність судів – 17,902 млрд грн, ДКВС – 7,581 млрд грн, органам прокуратури – 7,67 млрд грн.
Також уряд пропонує витратити з бюджету на перепис населення 2020 року близько 3,441 млрд грн, при тому на фінансування політпартій в бюджеті на 2020 рік закладається близько 1,034 млрд грн, а на чергові місцеві вибори – близько 2,155 млрд грн.
Крім того, в бюджеті пропонується передбачити, що доходи місцевих бюджетів в 2020 році складуть близько 314,553 млрд грн. Загалом ресурси місцевих бюджетів 2020 року складатимуть 465,647 млрд грн.
Близько 245,791 млрд грн пропонується передбачити на нацбезпеку і оборону, що складе близько 5,4% від очікуваного ВВП.
Уряд прогнозує обсяг держборгу в 2020 році на рівні 2,127 трлн грн, що складе 46,7% від прогнозного ВВП. Загальний фонд держбюджету у 2020 році фінансуватиметься за рахунок держзапозичень у сумі 361, 146 млрд грн.
Нагадаємо також, що 15 вересня, як і передбачено бюджетною резолюцією, Кабмін вніс до ВР проєкт держбюджету на 2020 рік – з дефіцитом 2,09%.
Пріоритетами бюджету, за словами представника уряду у Верховній Раді Ірини Верещук стали обороноздатність, медична та освітня реформи, підтримка малого бізнесу та фермерства.
Детальніше про пропозиції закладені в проєкті закону про державний бюджет на наступний рік читайте в матеріалі «Бюджетні перегони: які плани України на 2020 рік. Про стриманість і оптимізм Кабміну у формуванні головного фінансового документа країни».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].