В Україні запровадять цифрові права водія та студентські квитки, а також SmartID у співпраці з ПриватБанком

В Україні запровадять цифрові права водія та студентські квитки, а також SmartID у співпраці з ПриватБанком

В межах стратегії з діджиталізації України передбачений повноцінний запуск технології SmartID

В Україні запровадять цифрові права водія та студентські квитки, а також SmartID у співпраці з ПриватБанком

Міністерство цифрової трансформації, МОН, МВС та «ПриватБанк» домовилися про співпрацю та впровадження інноваційних державних сервісів в Україні. Про це пише Урядовий портал.

«В Україні фінтех розвинений на рівні, навіть вищому від багатьох європейських країн. Яскравим прикладом є ПриватБанк із його досвідом розроблення власних нестандартних цифрових рішень. Сьогодні ми підписуємо цей документ для старту співпраці з низки важливих проектів у межах концепції цифровізації», – сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час зустрічі та підписання меморандуму про співпрацю відомства з Приватбанком.

«Ми готові надати підтримку своїми технологіями та кваліфікованими спеціалістами для максимально швидкого запуску публічних цифрових послуг та сервісів», – запевнив голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл.

Додамо, що стратегія з діджиталізації України передбачає повноцінний запуск технології SmartID. Це дозволить прискорити процес та розширити зону дії цифрових послуг для громадян країни. Так, процедура отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) за технологією SmartID триватиме менше хвилини, її можна буде здійснити з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Клієнти ПриватБанку також зможуть скористатись цією послугою завдяки ідентифікації за паспортом та ІПН.

Також уряд готує запуск цифрового водійського посвідчення та цифрового студентського квитка у співробітництві з МВС та МОН. Заплановане експериментальне запровадження цифрового водійського посвідчення з QR-кодом. А електронний студентський квиток у смартфоні, за словами авторів проекту, більш ніж цифрова версія «традиційного» студентського пластикового квитка.

«Це, по суті, окремий додаток для студента. Функціонал електронного студентського наповнюється, виходячи з потреб закладу освіти і його студентів. Зараз це – експеримент, але згодом можливий цілковитий перехід на генерацію студентського лише у смартфоні та можливість мінімізувати чи повністю відмовитись від друку пластикового посвідчення», – сказано в повідомленні.

Читайте також матеріал Mind – Усе в одному місці: які амбіційні цілі Федоров поставив перед «Мінцифрою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію