АМКУ погрожує «Тедісу» розділом

АМКУ погрожує «Тедісу» розділом

В Антимонопольному комітеті заявили, що штрафування монополіста ринку тютюнових виробів не дає результатів, тому можуть застосувати більш радикальні міри

АМКУ погрожує «Тедісу» розділом
etcetera.media

Виробник сигарет «Тедіс Україна» може стати третьою в історії діяльності АМКУ компанією, яку Комітет поділить на декілька суб’єктів господарювання. Накладення штрафів не діють на монополіста ринку сигарет та тютюнових виробів. Про це написала державна вповноважена Комітету Агія Загребельська на своїй сторінці у Facebook.

В Комітеті вважають, що оскільки після неодноразового штрафування компанія продовжує порушувати антимонопольне законодавство, необхідно застосувати більш жорстке покарання – розділ компанії.

«Найближчим часом АМКУ може відкрити нову справу проти «Тедісу», в рамках якої йому загрожує примусовий поділ. На розгляді в Антимонопольному комітеті України вже більше місяця перебуває заява проти компанії «Тедіс». Тютюнового монополіста знов звинувачують у зловживанні монопольним становищем. У відмові в реалізації товару. В ущемленні прав роздрібних продавців. В порушеннях, за які «Тедіс» вже карали штрафом та зобов’язували їх припинити» – заявила вона.

За її словами, якщо зловживання, про які йде мова в заяві, підтвердяться, Комітету буде важко обмежитись лише штрафом.

«Таку міру покарання АМКУ вже застосовував і це не дало результатів. Отже, «Тедіс» може стати третім прикладом примусового поділу в історії АМКУ. Тим більш, Комітет збирався поділити «Тедіс» ще в 2016, але тоді «передумав». Подивимось, чим закінчиться другий сезон демонополізації тютюнового ринку» – підсумувала Загребельська.

Нагадаємо, що на початку жовтня суд заборонив АМКУ штрафувати основних виробників тютюну, хоч самі виробники й не подавали позову.

Також вчора стало відомо, що АМКУ все таки оштрафував низку виробників тютюну та «Тедіс Україна» на 6,5 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті