Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Нобелівську премію миру вручили прем'єр-міністру Ефіопії

Нобелівську премію миру вручили прем'єр-міністру Ефіопії

Його нагородили за формальне закінчення війни між Ефіопією та Еритреєю

Нобелівську премію миру вручили прем'єр-міністру Ефіопії
фото twitter.com/NobelPrize

11 жовтня в столиці Норвегії Осло Нобелівський комітет оголосив лауреата Нобелівської премії миру 2019 року. Ним став 43-річний прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі.

Його нагородили за те, що він відразу після вступу на посаду (2 квітня 2018 роки) підписав мирну декларацію з Еритреєю. Таким чином він, формально, припинив 20-річну війну між двома країнами.

У 1993 році Еритрея отримала незалежність від Ефіопії. У 1998 році почався збройний конфлікт через прикордонні територій.

За цей час загинули від 70 до 100 тисяч чоловік. У липні 2018 року Ахмед погодився передати спірні території Еритреї, заявивши про початок «ери миру» між двома країнами.

Нагадаємо: з 7 по 14 жовтня в Стокгольмі й Осло оголошують лауреатів Нобелівських премій в області фізіології й медицини, фізики, хімії, літератури, премії миру, а також премії Держбанку Швеції з економіки, присвяченій пам'яті Альфреда Нобеля.

7 жовтня було названо лауреата з медицини, 8 жовтня – з фізики, 9 жовтня – з хімії, 10 – літератури. 14 жовтня – буде оголошено лауреатів з економіки.

7 жовтня Нобелівський комітет назвав лауреатів премії з фізіології і медицини.

Цього року лауреатами Нобелівської премії з фізики стали Джеймс Піблс, Дідьє Кело і Мішель Мейор за відкриття екзопланети і досягнення в космології.

Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали Джон Б. Гуденоф, М. Стенлі Уіттінгем і Акіра Йосіно «за розробку літій-іонних батарей».

Нобелівських лауреатів з літератури було цього року двоє – за 2018 і 2019 роки . Ними стали Ольга Ткачук та Петер Хандке.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті