Захворіло у світі
6,722,408
Померло у світі
393,916
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Суд призупинив розгляд позову Коломойського про повернення акцій ПриватБанку

Суд призупинив розгляд позову Коломойського про повернення акцій ПриватБанку

Провадження у цій справі в апеляційному суді поки не відкрито, тому дата ухвалення рішення щодо акцій невідома

Суд призупинив розгляд позову Коломойського про повернення акцій ПриватБанку
Ігор Коломойський
Фото: Facebook/Ігор Коломойський

Суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова 16 жовтня призупинила розгляд позову ексвласників ПриватБанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій до рішення у справі про законність націоналізації банку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Наразі справа розглядається в суді адміністративної юрисдикції на рівні апеляції.

«Після того як буде розглянуто спір у суді адміністративної юрисдикції, виходячи зі змісту цього визначення, яке ми отримали сьогодні, буде продовжено слухання за цим позовом», – повідомив начальник управління претензіонно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку (НБУ) Віктор Григорчук.

Представник Нацбанку нагадав, що Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку. Кабмін, Нацбанк і сам банк у травні оскаржили це рішення. Воно буде слухатися у 6-м Апеляційному адміністративному суді.

У той же час Григорчук зазначив, що провадження у цій справі в апеляційному суді поки не відкрито, тому дата ухвалення рішення щодо акцій невідома.

Як повідомлялось, 1 серпня Касаційний госпсуд, що входить до складу Верховного Суду України, зупинив процес визнання недійсною процедуру обміну та продажу акцій ПриватБанку державі за позовом панамської компанії. 20 квітня суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку.

Раніше Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо ПриватБанку: скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб, а також 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду, та що впевнені у своїй правоті.

Господарський суд Києва 24 вересня розпочав розгляд по суті позову екс-акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd. про визнання недійсним договору купівлі-продажу банку від 21 грудня 2016 року. Тоді була оголошена перерва до 1 жовтня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті