Верховний суд призупинив процес визнання недійсним обмін та продаж акцій ПриватБанку державі
Позивачем у даній справі є панамська компанія THEO Worldwide Corporation

Касаційний госпсуд, що входить до складу Верховного суду України зупинив процес визнання недійсною процедуру обміну та продажу акцій ПриватБанку державі за позовом панамської компанії. Про це повідомляє НВ Бізнес.
Виробництво щодо незаконності процедури обміну та продажу акцій зупинено до розгляду Великою палатою Верховного суду адміністративної справи. У цій справі буде вирішуватися питання про підвідомчість суперечок про визнання недійсними договорів купівлі акцій неплатоспроможного банку ПриватБанк в процесі його виведення з ринку в кінці 2016 роки (процедурі bail-in).
Предметом спору у даній справі є вимоги позивача – панамської компанії THEO Worldwide Corporation про визнання недійсним договору придбання акцій додаткової емісії ПриватБанку в обмін на грошові зобов'язання банку перед компанією UK SPV Credit Finance PLC і стягнення збитків в сумі $663 000, які були частково задоволені судами попередніх інстанцій.
Договори обміну зобов'язань (bail-in) на акції додаткової емісії ПриватБанку і наступні договори продажу акцій державі – є технічною процедурою націоналізації банку. Якщо визнати договори bail-in недійсними, то фактично націоналізація була проведена на підставі неправомірних договорів.
В якості третіх осіб на стороні відповідачів було залучено Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), Міністерство фінансів (Мінфін) і Національний банк (НБУ), а третіми особами на стороні позивача стали GLAS Trust Corporation Limited, Deutsche Trustee Company Limited, Madison Pacific Trust Limited.
«Беручи до уваги те, що дана категорія суперечок на даний момент розглядається одночасно судами трьох юрисдикцій – громадянської, господарської та адміністративної, суд фактично визнав неможливим продовження розгляду даної справи до моменту остаточного виведення Великої палати Верховного суду з даного питання.
Нагадаємо: 20 квітня суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку.
Раніше Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо ПриватБанку – скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.
Крім того, цей суд 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду та впевнені у своїй правоті.
Раніше повідомлялось, що Коломойський повернувся та повідомив, що вирішив найближчі п’ять років прожити в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].