Цього року в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії – МОЗ
У серпні цього року Україна отримала гуманітарну допомогу від ВООЗ – 200 флаконів протидифтерійної сироватки

Цього року в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я (МОЗ).
У МОЗ зауважили, що найбільший спалах небезпечного захворювання стався в Закарпатській області – 5 хворих, у Хмельницькій, Луганській, Тернопільській – по 1 випадку, у місті Києві – 2 випадки небезпечного захворювання. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.
«На початок жовтня 2019 року в Україні доступні 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тисяча доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн доз АДП-м. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення», – йдеться у повідомленні.
Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. У серпні цього року Україна отримала гуманітарну допомогу від ВООЗ – 200 флаконів протидифтерійної сироватки. Наразі використано 13 доз у Закарпатській області і місті Києві, залишилося – близько 180, вони розподілені між областями.
«Ми ведемо активну комунікацію з департаментами охорони здоров’я в регіонах, щоб на місцях посилили нагляд за дифтерією. Найголовніше – це проактивна робота медиків на місцях, які повинні бити на сполох і закликати до вакцинації усіх дітей і дорослих!» – наголосила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.
За її словами, наразі лише 60% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих – лише 50%.
«Вакцини є – вимагайте у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта», – закликала Скалецька.
Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Інкубаційний період хвороби – 3-10 днів.
Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила за основу проект закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за закупівлю за рахунок бюджетних коштів завідомо неякісних лікарських засобів».
У липні Всесвітня організація охорони здоров'я і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) опублікували дані, згідно з якими в минулому році 12,9 млн немовлят в усьому світі не отримали жодного щеплення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].