Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Проєкт бюджету-2020 має зменшити кількість боргів – Гончарук

Проєкт бюджету-2020 має зменшити кількість боргів – Гончарук

Загальний безпековий бюджет має скласти 93 млрд грн, а на обслуговування потреб інфраструктури буде передбачено 73,7 млрд грн

Проєкт бюджету-2020 має зменшити кількість боргів – Гончарук
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Проєкт закону про державний бюджет України на 2020 рік, підготовлений урядом до розгляду Верховною Радою у другому читанні «не нарощує борги, а зменшує їх кількість». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Бюджет 2020 не нарощує борги, а зменшуємо їх кількість. Дохідна частина не роздута через збільшення податків, ми їх не підвищуємо;  скорочуємо видатки на чиновницький апарат на 10%», – написав Гончарук.

Проєкт бюджету-2020 має зменшити кількість боргів – ГончарукТакож, за словами Гончарука, для вчасного отримання якісної медичної допомоги у проекті бюджету пропонується закласти фінансування на 470 карет швидкої допомоги та 25 нових відділень екстреної допомоги. «Плюс, держава компенсуватиме вартість пологів, лікування інсульту/інфаркту. Ми продовжуємо програму «Доступні ліки» та збільшуємо фінансування на лікування українців закордоном», – повідомив прем’єр.

За словами очільника уряду, також у проекті бюджету передбачено «достатньо коштів на субсидії та пенсії з урахуванням індексації». «Більше того: ми збільшуємо щомісячні виплати кожному пенсіонеру старше 80 років на 670 грн», – написав Гончарук.

При тому уряд пропонує передбачити в бюджеті на потреби інфраструктури 73,7 млрд грн для проведення ремонту та реконструкціі доріг, аеропортів, безпеку дорожнього руху,

Крім того, як повідомляє Гончарук, проектом бюджету-2020 буде збільшено фінансування безпеки на 11,8%. Загальний бюджет – 93 млрд грн.

«Частина піде на заохочення кваліфікаційних кадрів у Міністерство внутрішніх справ. Будуть підвищення зарплат для співробітників: Нацполіції на – 10%, Державної прикордонної служби – на 15%, Держслужби надзвичайних ситуацій – на 14%, Державної міграційної служби – на 6%», – підкреслив прем'єр.

Варто додати, що під час представлення проекту бюджету на 2020 рік заступник міністра внутрішній справ Антон Геращенко підкреслив: «ми доб’ємося разом підвищення заробітних плат, які так необхідні для того, щоб заохочувати щоб гарні люди, хороші люди, професійні люди йшли на роботу в МВС».

Він уточнив що окрім перерахованих раніше підвищень зарплат, заробітна платня співробітників Нацгвардії зросте на 10%.

Крім того у бюджеті-2020 пропонується передбачити кошти для запуску проекту, в рамках якого в Україні працюватимуть 3200 поліцейських офіцерів громади. «Це нова якість надання послуг безпеки у сільській місцевості. Це буде новий дільничний офіцер, який буде мати власне приміщення, власну комп’ютерну техніку, автомобіль, який дозволить йому в цілому дуже якісно захищати інтереси громадян і створювати безпеку у сільській місцевості», – зазначив заступник міністра.

Крім того передбачено фінансування для продовження програми іпотечного кредитування для родин поліцейських та співробітників Служби надзвичайних ситуацій. «В цьому році вже 1500 співробітників поліції та рятувальників отримують квартири за унікальною програмою кредитування, а наступного року це буде вже  2000 родин», – зазначив Геращенко.

Раніше Mind писав, що уряд пропонує ВР збільшити видатки бюджету-2020 на 15 млрд грн. У першу чергу йдеться про збільшення фінансування сфер освіти, медицини та соціальної допомоги громадянам.

Також повідомлялося, що у бюджеті в бюджеті-2020 пропонується передбачити три інструменти підтримки соціальних програм. На ДФРР  – близько 7,4 млрд грн, а на соцекономрозвиток – близько 2 млрд грн.

Нагадаємо, як також писав Mind, 18 жовтня парламент затвердив у першому читанні законопроєкт про держбюджет-2020. Для врахування поданих депутатами пропозицій, загальна потреба у бюджетних коштах становить близько 1,9 трлн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті