Alibaba планує лістинг на Гонконгській біржі, щоб залучити $15 млрд – Reuters

Alibaba планує лістинг на Гонконгській біржі, щоб залучити $15 млрд – Reuters

Це розміщення може стати найбільшим всесвітнім міжнародним вторинним лістингом.

Alibaba планує лістинг на Гонконгській біржі, щоб залучити $15 млрд – Reuters
фото www.flickr.com/photos/roomaverick/4865122722

Китайський інтернет-гігант Alibaba Group Holding Ltd готує розміщення акцій на Гонконгській біржі на суму $10-15 млрд. Про це повідомляє Reuters.

Передбачається, що компанія може оголосити про плани розміщення акцій на наступному тижні.

Джерела заявили, що китайська компанія має отримати  ухвалення гонконгського комітету по лістингу на угоду,яка, як показують дані Dealogic, стане найбільшим всесвітнім міжнародним вторинним лістингом.

Alibaba призначила China International Capital Corp (CICC) і Credit Suisse для роботи над цією угодою.

У 2014 році Alibaba залучила $25 млрд за рахунок розміщення акцій в Нью-Йорку, що стало найбільшим IPO в світовій історії. Акції компанії на NYSE подорожчали на 25% за останній рік, її капіталізація становить $482,11 млрд.

Видання зазначає, що компанія працювала над лістингом в Гонконзі серпні,але угоду було призупинено через антиурядові протести, що призвело до фінансової та політичної невизначеності.

Нагадаємо: в Китаї з червня тривають масові протести. Приводом для протестів стали законодавчі зміни, що регулюють екстрадицію з автономного району людей, обвинувачених в злочинах владою інших країн. Якщо поправку приймуть, жителів міста зможуть екстрадувати навіть в ті країни, з якими у Гонконгу немає про це договору, в тому числі в Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.

Як повідомлялось, у серпні влада Китаю не погодилася на пропозицію глави адміністрації Гонконгу Керрі Лем повністю скасувати законопроект про екстрадицію. Їй рекомендували не піддаватися на жодні вимоги протестувальників, Раніше Керрі Лем передала Пекіну п'ять основних вимог жителів Гонконгу і порадила скасувати закон про екстрадицію заради виходу з політичної кризи.

23 жовтня влада Гонконгу офіційно оголосила про відкликання законопроекту про екстрадицію, що став причиною масових багатомісячних протестів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті