Верховний Суд дозволив примусовий продаж «Промінвестбанку»
Постанова суду є остаточною і оскарженню не підлягає

Верховний Суд 6 листопада цього року відмовився задовольнити касаційні скарги російської держкорпорації ВЕБ.РФ та «Промінвестбанку» (ПІБ) щодо поновлення заборони на продаж акцій банку. Про це йдеться у постанові Верховного суду у справі (757/36346/19-ц).
Так суд залишив без змін постанову Київського апеляційного суду від 27 серпня 2019 року, якою – на вимогу ТОВ «Телерадіокомпанія «Жиса», яке пов’язане з Ігорем Коломойським, було скасовано заборону Державній виконавчій службі вчиняти будь-які дії щодо продажу 99,77% акцій «Промінвестбанку».
Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Раніше повідомлялося, що «Промінвестбанк» ініціював кримінальну справу, щоб зупинити примусовий продаж 99,77% своїх акцій на біржі.
Нагадаємо: Господарський суд Києва залишив «без руху» позовну заяву ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» («Промінвестбанк») до АТ «Фондова біржа ПФТС» «про визнання протиправним та припинення проведення аукціону».
Раніше Mind писав, що 6 серпня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив клопотання державного виконавця і компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами.
28 серпня планувався аукціон з продажу 99,77% акцій «Промінвестбанку» на фондовій біржі ПФТС з початковою ціною 532 млн грн.
Також повідомлялося, що у червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року. Російська сторона заявляє, що з 2008 року інвестувала в розвиток своєї «дочки» близько $2,7 млрд.
У липні стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,7726% акцій ПІБу. Стартова ціна пакета – 532,099 млн грн (близько $20,9 млн ). Російський ВЕБ володіє 99,7% акцій «Промінвестбанку».
Раніше повідомлялось, що Російський банк ВЕБ.РФ зумів домогтися судової заборони на примусовий продаж його української «дочки», проте не впевнений, що влада України виконає рішення суду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].