«Промінвестбанк» намагається зупинити продаж своїх акцій через суд

«Промінвестбанк» намагається зупинити продаж своїх акцій через суд

Слідчий суддя Шевченківського райсуду Києва відмовив у клопотанні заарештувати акції ПІБу, аргументувавши це відсутністю підстав

«Промінвестбанк» намагається зупинити продаж своїх акцій через суд
Фото: УНІАН

«Промінвестбанк» (ПІБ) ініціював кримінальну справу, щоб зупинити примусовий продаж 99,77% своїх акцій на біржі. Про це йдеться у матеріалах справи опублікованих у Єдиному реєстрі судових справ.

До Шевченківського районного суду 16 вересня поточного року надійшло клопотання адвоката ПІБу про накладення арешту на акції банку в кримінальному провадженні, яке було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17 серпня 2019 року за ознаками вчинення кримінального злочину за ч.2 ст.15 ( замах на злочин) та ч.2 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

«В результаті заволодіння невстановленими особами майна ПАТ «Промінвестбанк», яке полягає в повному недотриманні порядку реалізації акцій банку, вартість майна у вигляді акцій занижена більш ніж на 49,6 млрд грн», – йдеться в матеріалах суду.

Однак слідчий суддя Шевченківського райсуду Києва відмовив у клопотанні заарештувати акції ПІБу, аргументувавши це відсутністю підстав.

«У кримінальному провадженні цивільний позов не заявлений і жодній особі про підозру що не оголошено, тому відсутні підстави для накладення арешту на майно такої особи з метою забезпечення цивільного позову в кримінальному провадженні», – йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо: Господарський суд Києва залишив «без руху» позовну заяву ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» («Промінвестбанк») до АТ «Фондова біржа ПФТС» «про визнання протиправним та припинення проведення аукціону».

Раніше Mind писав, що 6 серпня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив клопотання державного виконавця і компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами.

28 серпня планувався аукціон з продажу 99,77% акцій «Промінвестбанку» на фондовій біржі ПФТС з початковою ціною 532 млн грн.

Також повідомлялося, що у червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року. Російська сторона заявляє, що з 2008 року інвестувала в розвиток своєї «дочки» близько $2,7 млрд.

У липні стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,7726% акцій ПІБу. Стартова ціна пакета – 532,099 млн грн (близько $20,9 млн ). Російський ВЕБ володіє 99,7% акцій «Промінвестбанку».

Раніше повідомлялось, що Російський банк ВЕБ.РФ зумів домогтися судової заборони на примусовий продаж його української «дочки», проте не впевнений, що влада України виконає рішення суду. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті