Захворіло у світі
20,391,697
Померло у світі
743,724
Вилікувалось у світі
12,624,538
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Суд дозволив Коломойському не платити ПриватБанку 7,5 млрд грн боргу

Суд дозволив Коломойському не платити ПриватБанку 7,5 млрд грн боргу

Підставами для такого судового рішення стало те, кредитними договорами фактично визначено додаткову плату, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом

Суд дозволив Коломойському не платити ПриватБанку 7,5 млрд грн боргу
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Північний апеляційний госпсуд 4 листопада цього року задовольнив позов ТОВ «Тех-Трейд-Інвест» до ПриватБанку, ТОВ «Парктур», ТОВ «Скорзонера», ТОВ «Шелта», ТОВ «Аспект» та визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між ПриватБанком і відповідачами в 2006-2016 роках на суму 7,5 млрд грн. Про це йдеться у постанові суду в справі №910/12787/17.

Сукупний обсяг згаданих нарахувань за  винагородою за користування кредитом за відповідними кредитними договорами сягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.

Підставами для такого судового рішення стало те, що спірними умовами кредитних договорів фактично визначено додаткову плату, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом.

За оцінками суду, відповідні положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками двома паралельними способами – а саме проценти за користування кредитом, виходячи з процентної ставки визначеної в договорах, та проценти «R» або винагорода за користування кредитом, сплата яких визначена у формулах, до яких, включено також дані щодо офіційного курсу гривні до долару США.

Оскаржувані пункти вказаних кредитних договорів порушують права позивача, оскільки фактично збільшують суму заборгованості позичальників за кредитними договорами, виконання зобов`язань за якими забезпечено іпотекою належного позивачу майна та відповідно на яке банк набуває права звернення стягнення у випадку невиконання позичальниками умов вказаних кредитних договорів.

За даними держреєстру, одним із засновників ТОВ «Тех-Трейд-Інвест» є ТОВ «Скорзонера», кінцевими бенефіціарами якого є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Раніше повідомлялося, що Господарський суд Дніпропетровської області 31 жовтня 2019 року затвердив мирову угоду між Національним банком України та АТ «Нікопольський завод феросплавів» олігарха Ігоря Коломойського.

Нагадаємо: 23 жовтня Апеляційний суд Лондону зобов'язав екс-власників ПриватБанку Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова виплатити виплатити Банку 10,9 млн фунтів стерлінгів до 12 листопада 2019 року.

15 жовтня Апеляційний суд Лондону та Уельсу задовольнив апеляційну скаргу ПриватБанку до колишніх власників банку  – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. 

В своєму рішенні Апеляційний суд в повній мірі задовольнив апеляційну скаргу ПриватБанку щодо всіх питань, повністю скасувавши рішення, винесене суддею Фанкортом в грудні 2018 року.

Судді дійшли висновку, що банк має достатню для судового розгляду справу для повного відшкодування $1,9 млрд (включно з процентами – $3 млрд) як заявлено в позовних вимогах, та що судовий наказ про всесвітній арешт активів залишається чинним.

Як писав Mind, 22 липня Апеляційний суд Англії та Уельсу почав розгляд апеляційної скарги ПриватБанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову Банку до екс-власників. Слухання тривали п'ять днів.

Також, між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Пізніше, ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд.

21 грудня минулого року, Суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського і залишив в силі наказ про всесвітній арешт активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті