Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Перші слухання у справі про захоплення українських моряків та суден відбудуться 21 листопада

Перші слухання у справі про захоплення українських моряків та суден відбудуться 21 листопада

Слухання відбудуться в арбітражному суді в Гаазі

Перші слухання у справі про захоплення українських моряків та суден відбудуться 21 листопада
фото www.flickr.com/photos/savoreverything/15880788072

У четвер, 21 листопада, в арбітражному суді в Гаазі відбудуться перші слухання щодо захоплення 24 українських моряків і трьох суден в Керченській протоці в листопаді 2018 року. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

«Поки «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу» прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ прямує в Гаагу, де вже в четвер відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права», – повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

В повідомленні наголошується, що Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року на запит України зобов‘язав Росію негайно повернути під контроль України «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу» на 24 члени їхніх екіпажів.

«Проте, наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета – встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації. Саме це і закладено в позові МЗС від 1 квітня 2019 року». – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: сьогодні, 18 листопада, відбулася передача Україні трьох кораблів ВМФ України (йдеться про кораблі «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу»), затриманих рік тому в Керченській протоці. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті