Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Дерипаска попросив Мінфін США зняти з цього санкції

Дерипаска попросив Мінфін США зняти з цього санкції

Він направив до OFAC прохання про зняття з нього санкцій, оскільки частина підстав для введення проти нього обмежень втратила актуальність

Дерипаска попросив Мінфін США зняти з цього санкції
Олег Дерипаска
фото www.flickr.com/photos/korolyoff/6004759497

Мільярдер Олег Дерипаска подав до Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США клопотання про зняття з нього санкцій. Прохання про скасування санкцій «в адміністративному порядку» було подано 27 червня 2019 року, випливає з меморандуму, спрямованого представниками Дерипаски в суд округу Колумбія 5 листопада, копія якого є в розпорядженні РБК.

Регламенти OFAC передбачають можливість для особи, яку внесено до списку санкцій SDN (Specially Designated Nationals – персональні санкції), клопотати про перегляд цього рішення. Підставами для скасування санкцій можуть бути «позитивна зміна поведінки», неактуальність причини, по якій санкції були введені, або фактична помилка OFAC.

Однак рішення про скасування санкцій OFAC на прохання підсанкційних осіб приймаються вкрай рідко.

Це частина юридичної стратегії мільярдера поряд з триваючим судовим розглядом проти OFAC. Підприємець був включений до списку санкцій з двох причин:

- він нібито діяв «від імені / в інтересах» високопоставлених чиновників Російської Федерації (зокрема, в 2005 році купив алюмінієвий комбінат в Чорногорії «за дорученням президента Владіміра Путіна»);

- він «працює в енергетичному секторі» Росії (йому належала електроенергетична компанія «Євросибенерго»).

Прохання про зняття заборонних заходів відноситься тільки до другої причини. Дерипаска зазначає, що обставина, що зумовила введення санкцій, – володіння ним компанією «Євросибенерго» – втратила актуальність, після того як він відмовився від контролю над групою En +, в яку і входить «Євросибенерго». У січні OFAC вивело з списку санкцій компанії En +, UC Rusal і «Євросибенерго».

Паралельно Дерипаска продовжує судитися з OFAC з приводу першої підстави для включення до списку санкцій – діяльність «в інтересах» високопоставлених російських чиновників. Захист бізнесмена, зокрема, вказує, що навіть якщо він і діяв «на підтримку» проектів Путіна, це зовсім не означає діяльності «від імені» президента – іншими словами, Дерипаска не виступав як «агент» Путіна.

«Дерипаска переслідував власні комерційні інтереси безвідносно того, чи перетиналися вони з проектами Владіміра Путіна», – наголошується в документі.

Нагадаємо: у квітні 2018 року «РусАл» та інші активи Олега Дерипаски потрапили до чорного списку США.

У січні 2019-го департамент Міністерства фінансів США з контролю за іноземними активами (OFAC) скасував санкції, впроваджені проти компаній En+, «РусАл» та «ЄвроСібЕнерго», проте сам Дерпаска залишився під санкціями.

Як повідомлялось, минулого місця журналісти програми «Схеми» виявили, що Дерипаска видобуває в Україні кварцит та продає в РФ для виробництва зброї.

Зазначається, що високочистий кварцит – речовину, подібну до піску, тільки із значно вищим вмістом кремнію, видобувають на Баницькому родовищі, що знаходиться в селі Баничі у Глухівському районі на Сумщині. У цій сировині міститься 99% цього елементу, тоді як в аналогічних кар’єрах в Україні видобувають кварцит гіршої якості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті