Реальне використання 5G з'явиться в Україні через три роки – Шелест

Реальне використання 5G з'явиться в Україні через три роки – Шелест

Україна повинна використовувати ті ж діапазони що і в Європі

Этот текст также доступен на русском
Реальне використання 5G з'явиться в Україні через три роки – Шелест
Фото: pixabay.com

Реальне використання 5G з'явиться в Україні через три роки. Про це розповів заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест в інтерв'ю UBR.ua.

«Я думаю, що реальне використання 5G у нас з'явиться через три роки. Такі ж припущення висловлювали й українські мобільні оператори», – відмітив Шелест.

За його словами, голова Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації Олександр Животовський заявляв, що тендери можуть пройти і раніше. Але в 2020 році працювати 5G-мережа в Україні точно не буде.

Також Шелест зауважив, що Україна повинна використовувати ті ж діапазони що і в Європі, 700 мегагерц, 3,4-3,8 ГГц і 27 ГГц.

«Ми зустрічалися з Нацрадою з телерадіомовлення і планується, що звільнення частот і перехід на нові буде в грудні цього року. Його реалізація ще обговорюється», – розповів заммінастра.

Окрім того Шелест сподівається, що вдасться переконати народних депутатів внести зміни до Податкового кодексу і переглянути ставки за використання РЧР. 

«Потрібно зрівняти плату у всіх діапазонах, в яких вже працюють і можуть працювати мобільні мережі. І підняти до того рівня, як оплачують «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell – це буде справедливо. Це європейська практика», – розповів він.

Нагадаємо: компанії Ericsson та lifecell будуть півроку тестувати 5G в Україні. У НКРЗІ надійшла пропозиція від компаній про тестування технологи 5G в період з першого грудня 2019 по 31 травня 2020 року.

Комісія направить своє рішення компанії Ericsson, Генштабу та Центру радіочастот України.

Нещодавно Кабінет міністрів підписав Меморандум з чотирма найбільшими мобільними операторами України про перерозподіл частот.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло