Захворіло у світі
58,696,029
Померло у світі
1,388,724
Вилікувалось у світі
37,512,163
Захворіло в Україні
635,689
Померло в Україні
11,075
Вилікувалось в Україні
291,060
Оподаткування ФОПів у сфері ІТ змінюватися найближчим часом не буде – Рудик

Оподаткування ФОПів у сфері ІТ змінюватися найближчим часом не буде – Рудик

Згідно з прогнозами, кількість айтішників в Україні за 5 років досягне 650 000, це стане можливим, якщо у галузі будуть сприятливі умови розвитку, а не більш високі податки

Цей матеріал також доступний російською
Оподаткування ФОПів у сфері ІТ змінюватися найближчим часом не буде – Рудик
Кіра Рудик
Фото: Facebook/Кіра Рудик

Оподаткування в ІТ-галузі найближчим часом змінюватися не буде, про це розповіла депутатка від партії «Голос» Кіра Рудик на презентації Харківського IT-кластеру. 

За її словами, перегляд податків для ФОП з січня 2020 року, як було заявлено раніше, не передбачається.

«Багато моментів з приводу податків грунтувалися на заявах попередньої влади. Зараз завдання полягає в тому, щоб допомогти IT галузі розвиватися і зробити так, щоб податкові надходження забезпечувалися за рахунок кількості айтішників, а не розміру податків», – відмітила Рудик.

Згідно з прогнозами, кількість айтішників в Україні за 5 років досягне 650 000, на її думку, це стане можливим, якщо у галузі будуть сприятливі умови розвитку, а не більш високі податки.

Нагадаємо: уряд планує створити фонд розвитку людського капіталу, яким керуватимуть не чиновники, а гроші направляти на три напрямки: стипендії талановитим студентам, фінансування вчених, підтримку лабораторій ІТ-кампусів.

За прогнозами юриста Романа Качановського оподаткування ФОПів у сфері ІТ за 5 років має зрости майже вдвічі з 8,7% до 18,8% місячного доходу (без урахуванням зростанням розміру мінімальної зарплати та вартості ІТ-послуг). 

За результатами дослідження порталу DOU, 80% ІТ-спеціалістів проти введення п’ятої групи ФОП.

За даними Асоціації IT Ukraine за 2018 рік, в Україні налічується 127 000 програмістів. З них близько 90% оформлені як ФОПи (фізичні особи – підприємці). ФОПи виконують роботу на підставі договорів підряду з українською юридичною особою – власне IT-компанією. Зазвичай ця юрособа має форму товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Іноді юросіб декілька. Детальніше про те, Скільки ФОПів у IT та навіщо компаніям «офшорки» читайте за посиланням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті