Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Росіяни не зможуть купувати українську землю, а якщо куплять, її конфіскують – команда президента

Росіяни не зможуть купувати українську землю, а якщо куплять, її конфіскують – команда президента

Механізми конфіскації землі, купленої росіянами, пропишуть законодавчо, втім сама можливість продавати землю іноземцям буде вирішена через референдум

Росіяни не зможуть купувати українську землю, а якщо куплять, її конфіскують – команда президента
Фото Shutterstock

У разі виявлення громадян РФ в числі засновників української компанії, що придбала землю с\г призначення, угоду буде анульовано, а землю конфісковано на користь держави.

Механізми такої спецконфіскації будуть прописані в законі про ринок землі – заявив уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко в коментарі для Інтерфакс-Україна. 

Радник президента наголосив, що питання про те, чи допускатиме Україна іноземних осіб до купівлі своїх земель сільськогосподарського призначення, вирішуватиметься на референдумі.

«До цього моменту – жодних іноземців. Росіяни в принципі не обговорюються. Це країна-агресор, вони в жодному разі не купуватимуть землю. Якщо за якимись механізмами десь з’являються росіяни, ми здійснюємо спецконфіскацію в дохід держави. У законі цю санкційну норму буде чітко прописано», – сказав Лещенко.
Радник Зеленського зазначив, що за законом про ринок землі покупцями зможуть бути лише українські компанії, засновниками яких є виключно громадяни України (без подвійного громадянства), що проживають на території України.

«У нас будуть прямі корпоративні відносини. Тобто, не офшор на Кіпрі, потім ще один офшор, а потім якась особа буде засновником… Ми це робимо для того, щоб була прозора структура власності юридичних осіб», – наголосив Роман Лещенко.

Нагадаємо, що в перехідних положеннях Земельного кодексу йдеться про те, що до 2024 року іноземці вони не зможуть купувати землю с\г призначення в Україні, незалежно від того, чи продає її держава або приватна особа.

Проте винятком є іноземні громадяни, які вже більше трьох років працюють на українській землі та сплачують податки в український бюджет. Більш того – нинішні орендарі земельних ділянок матимуть переважне право на їх покупку.

«Сьогодні велика кількість сільськогосподарських земель перебувають в оренді великих підприємств з іноземним капіталом, які відповідають зазначеним вимогам. Таким чином, обмеження, встановлені абзацами 1-3, на більшу кількість юридичних осіб не поширюватимуться», – прокоментували положення закону у Головному науково-експертному управлінні Верховної Ради, пише ВВС. 

Нагадаємо, законопроект про відкриття ринку землі встановлює обмеження на придбання однією особою, організацією чи громадою: до 35% землі об’єднаної громади, до 15% землі області та до 0,5% в Україні. Відтак, «в одні руки» можна буде купити трохи більше 200 000 га землі.

13 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. 

Поки що ринок землі відкриють тільки для громадян України, питання продажу землі іноземцям вирішуватиметься на референдумі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті