Кабмін планує провести перепис населення за допомогою даних мобільних операторів

Кабмін планує провести перепис населення за допомогою даних мобільних операторів

Такий перепис допоможе зекономити 2–3 млрд грн

Кабмін планує провести перепис населення за допомогою даних мобільних операторів
Дмитро Дубілет
Фото Facebook

Кабінет Міністрів планує провести перепис населення за допомогою даних мобільних операторів та соціологічних досліджень. Про це пише міністр Кабміну Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook.

За словами Дубілета, такий перепис допоможе зекономити 2–3 млрд грн.

«У бюджеті-2020 ми знизили бюджет на перепис з 3,4 млрд грн до 1,4 млрд грн. А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще майже 1 млрд грн. Заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми», – пише він.

Хочу поділитися, як ми заощадимо в наступному році 2–3 млрд грн на переписі населення. Перепис населення України – один...

Опубліковано Дмитрієм Дубилетомсереда, 27 листопада 2019 р.

Разом із фахівцями з математики та соціології планується провести перепис за таким алгоритмом:

  1. Зібрати анонімну інформацію в мобільних операторів про кількість користувачів та їхнє розташування.
  2. Зібрати дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.
  3. Провести «калібруючі» соціологічні опитування. Уточнити, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.
  4. Вставити ці дані в математичну модель.

За словами міністра, у підсумку буде отримана точна модель того, скільки людей мешкає в населених пунктах, а такі дані можливо будуть більш точними, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування.

Раніше повідомлялось, що Уряд планує заборонити подання паперових документів при прийомі на роботу. Разом з цим Дубілет повідомив, що планує перевести «спілкування» Кабміну та ВР у цифру.

Нагадаємо: нещодавно уряд запустив реформу щодо скасування обов'язкового ведення трудових книжок, інформацію про трудовий стаж громадян зберігатимуть в електронному вигляді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло