Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Китайські інвестори вже придбали акції «Мотор Січ» – Абромавичус

Китайські інвестори вже придбали акції «Мотор Січ» – Абромавичус

Абромавичус також заявив, що завод має контролювати держава

Китайські інвестори вже придбали акції  «Мотор Січ» – Абромавичус
Айварас Абромавичус
Фото: УНІАН

Керівник «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус розповів, що операція з купівлі запорізького заводу дісталася його команді в спадок і акції вже придбані китайськими інвесторами і заявив, що таке підприємство повинно контролювати держава. Про це він повідомив в інтерв'ю Економічній правді.

«Покупець попросив про можливість консолідувати понад 50% акцій заводу. Вчора ми направили до Антимонопольного комітету (АМКУ) запит про продовження термінів на два місяці. Сподіваюся, протягом цього часу комітет прийме рішення», – сказав Абромавичус.

Він заявив, що зараз «Укроборонпром» проводить аудит взаємин із конструкторським бюро «Івченко Прогрес» і «Мотор Січ», бо після закриття угоди настануть взаємини українського бюро з по суті китайським заводом.

«Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використовуємо цей час для конкретизації», – підкреслив Абромавичус.

Абромавичус також заявив, що завод має контролювати держава.

«Я не знаю, яке рішення прийме АМКУ, все знаходиться в юридичній площині, але я вважаю, що компанію «Мотор Січ» держава повинна контролювати. Я впевнений, що в такій чутливій тематиці з інтелектуальної власності з критичного експорту держава повинна мати останнє слово», – сказав керівник оборонного концерну.

Абромавичус вважає, що в підсумку потрібно прийняти такий же закон, як і в інших розвинених країнах, що при покупці іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава повинна мати право вето.

Нагадаємо: на початку листопада Ерік Принс, американський бізнесмен,засновник держслужби безпеки Blackwater USA (нині Academi) та неофіційний радник президента Дональда Трампа, вів переговори про покупку українського виробника аерокосмічної техніки «Мотор Січ».

Згодом видання WSJ повідомило, що радник Трампа Джон Болтон приїде до України, щоб не допустити покупку китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського заводу «Мотор Січ».

Перебуваючи в Україні, Болтон наголосив, що  питання співпраці з Китаєм несе певні загрози для країн, які на неї погоджуються, однак не уточнив, які саме.

Після цього Китай звинуватив США у втручанні у внутрішні справи України і українсько-китайські відносини.

Детальніше про ситуацію з «Мотор Січ» читайте у матеріалі Mind «Лопаті віялом: чому США проти продажу «Мотор Січі» китайцям «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті