У Мадриді відкрилася 25-та світова конференція щодо кліматичних змін

У Мадриді відкрилася 25-та світова конференція щодо кліматичних змін

Єдиним способом порятунку планети глава ООН вважає скорочення видобутку нафти й газу

У Мадриді відкрилася 25-та світова конференція щодо кліматичних змін
Twitter @antonioguterres

Світ повинен вибрати між «надією» на краще майбутнє і «капітуляцією». З такою заявою виступив на відкритті міжнародної конференції ООН з клімату в Мадриді в понеділок, 2 грудня, генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш, передає RFI.

У конференції беруть участь представники 196 країн, які підписали Паризьку угоду по клімату, в тому числі близько 40 глав держав і урядів.

Глава ООН закликав людство до більш рішучої боротьби проти глобального потепління.

Світ стоїть на порозі великих змін і протягом найближчого десятиліття опиниться на роздоріжжі. «Перший – це шлях капітуляції, коли ми пройдемо точку неповернення і поставимо під загрозу здоров'я і безпеку всіх мешканців планети», – заявив він.

«Ми дійсно хочемо залишитися в історії як покоління, яке поводилося, як страус, зануривши голову в пісок, поки світ горів?» – звернувся Антоніу Гуттеріш до учасників конференції.

Інший шлях, за словами Гуттеріша, це «шлях надії». «Це шлях, при якому копалини залишаються там, де вони повинні бути, тобто під землею. Це шлях, який дозволить нам досягти вуглецевого нейтралітету до 2050 року», – заявив Антоніу Гуттеріш. Він закликав людство «зупинити залежність від вугілля». В іншому випадку, за його словами, «всі зусилля будуть марними».

«Давайте почуємо натовпи людей, що вимагають змін. Давайте відкриємо очі перед неминучою загрозою, яка стоїть перед нами. Давайте покажемо нашу політичну волю, якої чекають від нас народи», – закликав генсек ООН.

У свою чергу, прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп заявив, що «цю битву можна виграти».

«Ми повинні дати людям привід для надії, бо лише можливість успіху дозволяє вигравати битви», – заявив глава уряду Франції в Мадриді.

Учасники 25-ї міжнародної конференції з питань клімату повинні прискорити реалізацію умов Паризької угоди по клімату, в першу чергу – домогтися зниження викиду парникових газів в атмосферу.

При цьому, як зазначає Le Monde, учасники Паризької угоди «ще ніколи не були такі далекі» від поставленої мети. Викид парникових газів в атмосферу за останні 10 років зріс у середньому на 1,5% на рік і в 2018 році досяг історичного максимуму.

Конференція з питань клімату проходитиме в Мадриді до 13 грудня, у ній візьмуть участь 20 000–25 000 осіб. Спочатку вона мала пройти в столиці Чилі Сантьяго, але через масові протести в країні її було вирішено перенести.

Як повідомлялося, концентрація парникових газів у атмосфері у 2018 році побила історичний рекорд.

Нагадаємо: Європарламент оголосив надзвичайну ситуацію у сфері клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті