Захворіло у світі
20,113,592
Померло у світі
737,022
Вилікувалось у світі
12,366,115
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Кабмін оголосив про запуск приватних локомотивів на залізниці

Кабмін оголосив про запуск приватних локомотивів на залізниці

Мінінфраструктури заявило, що вже є заявки на покупку локомотивів та навчання машиністів, поки мова йде про пілотний проєкт

Кабмін оголосив про запуск приватних локомотивів на залізниці
Уніан

На окремих залізничних коліях загального користування  розпочинають роботу приватні локомотиви, про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій. Постанову про старт відповідного пілотного проєкту 4 грудня прийняв Кабінет міністрів України, – повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Приватні локомотиви мають вирішити проблему з дефіцитом тягового рухомого складу Укрзалізниці, розраховують в міністерстві.

Наразі мова йде про пілотний проєкт, що має протестувати роботу залізниці за умови наявності кількох перевізників.

Умови допуску приватних локомотивів до роботи на окремих залізничних маршрутах визначатиме Мінінфраструктури, обов’язкова вимога – безпека перевезень.

Владислав Криклій відзначив, що вже є кілька претендентів від бізнесу на придбання локомотивів та навчання машиністів.

За підсумками пілотного проєкту пуску приватних локомотивів за потреби буде допрацьовано закон «Про залізничний транспорт України», заявив міністр.

В Мінінфраструктури наголошують, що зменшення протягом останніх років кількості та якості залізничних перевезень в Україні зумовлено не лише дефіцитом рухомого складу, але й відсутністю конкуренції. Запуск приватних перевезень на залізниці має на меті вирішити обидві проблеми.

АТ «Українська залізниця» – монополіст у сфері залізничних перевезень, та не в повній мірі задовольняє інтереси суспільства у перевезеннях та негативно впливає на конкурентоспроможність вітчизняних підприємств, – вважають в Кабміні.

Нагадаємо, у листопаді цього року Верховний Суд підтвердив правомірність висновків АМКУ у справі про зловживання монопольним становищем АТ «Укрзалізниця». Справа була розпочата через відмову філії «Укрзалізниці» розвести залізничні мости на Дніпрі для пропуску великогабаритного судна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті