Експерти НАТО дослідили, як відбувається маніпулювання і накрутка в соцмережах

Експерти НАТО дослідили, як відбувається маніпулювання і накрутка в соцмережах

За 300 євро тролі та боти активно накручували «лайки», перегляди і репости

Експерти НАТО дослідили, як відбувається маніпулювання і накрутка в соцмережах
фото Shutterstock

У спільній доповіді експерти Передового центру НАТО з питань стратегічних комунікацій розповіли про результати їх дослідження про те, як компанії здійснюють  маніпуляції в соцмережах, пропонують клієнтам купити лайки, кліки, коментарі та репости, пише BuzzFeed.

Щоб перевірити, наскільки добре соцмережі можуть виявляти і боротися з маніпуляціями, автори дослідження заплатили гроші за просування для 105 постів у Facebook, Instagram, YouТube і Twitter у 11 російських і 5 європейських компаній.

Заплативши 300 євро, експертам вдалося отримати 3500 коментарів, 25 700 лайків, 20 000 переглядів і 5 100  підписників. Автори дослідження змогли виявити 18 700 акаунтів, задіяних в маніпуляціях. Через тиждень після покупки соцмережі видалили приблизно одну п'яту цих активностей. У той же час 95% акаунтів, з яких накручували перегляди і ставили лайки, були активні і через три тижні після покупки.

Експерти проаналізували, де ще застосовували ці акаунти, і знайшли 721 політичну сторінку, 52 офіційні сторінки влади, включаючи акаунти двох президентів, офіційну сторінку європейської політичної партії.

Дослідники звернули увагу, що всі соцмережі по-різному реагують на фальшиві дії користувачів:

  • Facebook найбільш успішно намагався протидіяти створенню фальшивих акаунтів. Однак через кілька тижнів соцмережа видалила 10% накручених лайків, але не видалила коментарі та перегляди у відео.
  • Instagram заблокував 44% куплених авторами дослідження підписників і 14% акаунтів, задіяних в накрутці.
  • Twitter видалив 35% лайків і ретвітів, зроблених для тесту, але не зміг стерти перегляди.
  • На YouTube легко завести фейковий аккаунт, однак компанія видаляє приблизно 10% переглядів з таких сторінок.

На думку авторів дослідження, подібними маніпуляціями в політичній сфері користуються для того, щоб вплинути на вибори і скерувати громадську думку в потрібне русло.

«Маніпулювання в соціальних мережах – це нова межа для антагоністів, які намагаються впливати на вибори, поляризувати громадську думку і відсунути на другий план виважені політичні дискусії», – йдеться в звіті.

Тим часом у Facebook розповіли, для чого приховали кількість «лайків» у Instagram.

Раніше повідомлялося, що Facebook використовувала дані користувачів, щоб тиснути на конкурентів.

Між тим стало відомо, що Google вводить більш жорсткі правила політичної реклами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло