Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Росія і Китай пропонують пом'якшити санкції щодо КНДР

Росія і Китай пропонують пом'якшити санкції щодо КНДР

Автори резолюції РБ ООН хочуть дозволити ввіз до Північної Кореї побутової техніки та окремого промислового обладнання – заради денуклеаризації

Росія і Китай пропонують пом'якшити санкції щодо КНДР
www.flickr.com/photos/43891636@N05/4908555372/

Вчора, 16 грудня Росія та Китай представили проєкт резолюції Ради Безпеки ООН, який закликає до пом'якшення санкцій щодо КНДР для поліпшення гуманітарної ситуації в країні.
Про це повідомляє ТАСС.

У документі зокрема йдеться про те, що  «країна виконує свої зобов'язання згідно з відповідними резолюціями РБ ООН» та пропонується «у найкоротші терміни зняти заходи», які впливають на життя цивільного населення КНДР.

Також у резолюції сказано, що сторони вітають продовження діалогу між США та Північною Кореєю на усіх рівнях

У той же час Москва та Пекін пропонують якнайшвидше відновити шестисторонні перемовини за участю РФ, Китаю, США, Японії, Північної та Південної Кореї або в іншому форматі, що зняти «напругу на Корейському півострові через діалог».

У пропонованому Китаєм та Росією документі міститься також заклик «зупинити військову конфронтації усіма можливими заходами», включаючи укладення угод між військовими відомствами, прийняття формальної декларації або мирного договору про закінчення Корейської війни.

У проєкті резолюції пропонується вивести з-під санкцій «певне промислове обладнання, транспортні засоби, які можуть використовуватися для створення інфраструктури, але незастосовні для ядерної та ракетної програми КНДР, а також деякі предмети домашнього вжитку».

Йдеться зокрема про матеріали для виготовлення рейок та шпал, конструкції з заліза або сталі для виготовлення дахів і вікон, викрутки, болти, бульдозери, екскаватори та дорожні катки.

У разі прийняття документа також можуть бути дозволені поставки в КНДР голок і шпильок, ножів, ножиць, ложок і виделок, радіаторів, кондиціонерів, холодильників, пилососів, бойлерів для води, велосипедів тощо.

Нагадаємо, зняття санкцій  – це умова Пхеньяна для продовження процесу денуклеаризації. В іншому випадку в КНДР обіцяли «піти альтернативним шляхом» та оголосили про «дуже важливе» тестування невстановленого пристрою.

Вважається, що Північна Корея готується зробити щось, щоб спровокувати США, якщо Вашингтон не піде на поступки.

Як повідомлялось, раніше посол Північної Кореї в ООН заявив, що питання денуклеаризації знято з порядку денного в переговорах зі Сполученими Штатами, і тривалі переговори з Вашингтоном більше не потрібні. Це найбільш різка заява, в якому підкреслюється прірва між двома сторонами напередодні встановленого до кінця року терміну денуклеаризації Корейського півострова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті