Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Договір про транзит газу може бути підписаний з «Газпромом» аж навесні – Коболєв

Договір про транзит газу може бути підписаний з «Газпромом» аж навесні – Коболєв

Глава «Нафтогазу» також заявив, що СБУ заважає «Нафтогазу» отримати $100 млн

Договір про транзит газу може бути підписаний з «Газпромом» аж навесні – Коболєв
Андрій Коболєв
Уніан

Якщо новий договір про транзит російського газу через Україну не буде підписаний до кінця 2019 року, перемовини України та Росії з цього питання можуть поновитися аж у квітні-травні 2020 року, вважає голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Про це повідомляє ZN.

«Сподіваюся, що навіть якщо контракт не буде підписаний зараз, то у квітні-травні повернемося до цієї дискусії з російською та європейською сторонами», – сказав голова НАК він під час лекції-зустрічі «Світ у 2020 році», організованої журналом «НВ».

Андрій Коболєв зазначив, що у разі довгострокового припинення транзиту, національну економіку чекає «великий виклик».

Також він розповів, що СБУ виступила проти продажу активів «Нафтогазу» в Єгипті. За словами очільника «Нафтогазу», два нафтогазоносні блоки «Закордоннафтогазу» (дочка НАК – Mind), про які іде мова, не приносять компанії бажаного прибутку через падіння цін на нафту.

Тож рекомендації СБУ не продавати ці активи можуть негативно вплинути на підвищення рентабельності активів компанії, як того вимагає Уряд, вважає Коболєв.
Натомість від продажу своїх єгипетських активів «Нафтогаз» розраховує отримати $100 млн.

Як писав Mind, нещодавно «Нафтогаз» подав до суду на владу України: компанія оскаржує видачу ліцензії на розробку Варвинського родовища американській фірмі Ukrainian Energy.

Нагадаємо, 13 грудня у Відні пройшов черговий етап переговорів між українським «Нафтогазом» та російським «Газпромом» – без оголошення будь-яких домовленостей щодо транзиту російського газу територією України після 31 грудня 2019 року.

Черговий раунд тристоронніх консультацій щодо газу у форматі РФ – ЄС – Україна на міністерському рівні пройде 19 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті