Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Підрядники «Північного потоку – 2» мають згорнути роботи до 20 січня – Держдеп

Підрядники «Північного потоку – 2» мають згорнути роботи до 20 січня – Держдеп

В інакшому випадку на них чекають санкції

Підрядники «Північного потоку – 2» мають згорнути роботи до 20 січня – Держдеп
фото Shutterstock

Компанії-підрядники проекту «Північний потік – 2» повинні до 20 січня 2020 року завершити всі роботи, пов'язані з газопроводом, якщо вони хочуть уникнути американських санкцій. Про це йдеться в заяві Держдепу США, передає «Інтерфакс».

При цьому у відомстві нагадали, що 20 грудня 2019 року в силу вступив військовий бюджет США за 2020 рік, який передбачає санкції проти компаній-підрядників «Північного потоку – 2».

«США введуть санкції, якщо (пов'язані з проектом – ред.) сторони негайно не продемонструють добру волю і не відмовляться від участі в ньому. Тим, хто має до цього відношення сторонам необхідно протягом 30 днів завершити роботи», – йдеться в заяві Держдепу.

У відомстві стверджують, що «Північний потік – 2» – спосіб для Росії продовжувати агресію проти України. У Держдепі також заявили, що таким чином Москва намагається позбавити Київ доходів за транзит газу і перешкодити Україні продовжувати інтеграцію з Європою і США. Крім того, за думку Вашингтона, цей газопровід робить Європу більш вразливою від РФ.

Нагадаємо: 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів.

Крім того, 18 грудня комітет з міжнародних відносин Сенату США прийняв законопроект, що дозволяє ввести жорсткі санкції щодо Росії- законопроєкт DASKA (Закон про захист американської безпеки від агресії Кремля).

Як повідомлялось, влада ФРН, ЄС та Росія виступили проти санкцій  щодо російських газопроводів.

Зокрема, російський міністр закордонних справ заявив, що Росія відповість на американські санкції проти російських газогонів «Північий потік – 2» та «Турецький потік», а також на запропоновані комітетом Сенату заходи для захисту «від агресії Кремля». 

Між тим оператор «Північного потоку-2» повідомив, скільки ще кілометрів труб потрібно прокласти, наголосивши, що санкції зроблять вартість проекту дорожчою.

Раніше повідомлялося, що Росія не має техніки, щоб завершити «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті