Захворіло у світі
1,434,426
Померло у світі
82,220
Вилікувалось у світі
301,768
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Санкції блокують прискорення будівництва «Північного потоку – 2»

Санкції блокують прискорення будівництва «Північного потоку – 2»

Незважаючи на санкції США, Росія заявляє, що трубопровід буде закінчений до кінця 2020 року

Санкції блокують прискорення будівництва 	«Північного потоку – 2»

Компанії, які поспішають завершити будівництво російського газопроводу для експорту природного газу до Німеччини, ризикують бути оштрафовані у зв'язку з американськими санкціями, запровадженими в кінці цього місяця. Про це пише reuters з посиланням на заяви високопоставлених офіційних осіб США. 

Нагадаємо: президент Дональд Трамп наприкінці грудня підписав законопроект про введення санкцій відносно проекту газопроводу Nord Stream 2, який очолює російська газова компанія «Газпром». Проект спрямований на транспортування газу по Балтійському морю в обхід України і подвоєння пропускної здатності існуючої лінії.

Загроза санкцій, які блокують доступ до фінансової системи США, змусила швейцарсько-голландську компанію Allseas, яка прокладає глибоководну трубу, призупинити роботу над проектом. Все, крім 160-кілометрового відрізка, ще належить завершити.

Ця невелика дистанція і 30-денний період «згортання», передбачений санкціями, привели до припущень про те, що трубопровід буде скоро закінчений.

Але високопоставлені офіційні особи США, які говорили на умовах анонімності, відкинули ідею про це.

«Сумлінні компанії не поспішатимуть прокладати трубу», – сказав один із чиновників.

«Санкції будуть накладені, якщо вони не продемонструють сумлінних зусиль», показавши, що вони відступають, додав інший чиновник. За його словами, сенс санкцій в тому, щоб зупинити проект.

«Будівельний флот Allseas покинув Балтійське море і був демобілізований для підготовки до інших робіт», – сказано в заяві Allseas.

Незважаючи на санкції США, Росія заявляє, що трубопровід буде закінчений. Міністр енергетики Олександр Новак заявив, що трубопровід має бути запущений до кінця 2020 року, змінивши початкові оцінки про його завершення в кінці 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію