Милованов: Новий законопроєкт про працю пропонує зміни в частині компенсацій звільненим працівникам
Також він передбачає список причин, за якими працівник може звільнитися раніше, ніж через дві тижні

Новий законопроєкт про працю пропонує зміни в частині компенсацій звільненим працівникам. Про це у своєму Facebook повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.
Новий Трудовий кодекс, як і нинішній, дозволяє розірвати трудовий договір за два тижні до звільнення. Однак, крім письмового повідомлення дозволяється попереджати електронними засобами зв'язку – по електронній пошті, в месенджері, тощо.
Також він передбачає список причин, за якими працівник може звільнитися раніше, ніж через дві тижні. Новий проект пропонує прописати такі причини в трудовому договорі на основі переговорів між роботодавцем і працівником.
Працівник як і раніше зможе в будь-який час розірвати трудовий договір, якщо його умови не виконуються. Однак тепер працівник повинен буде письмово надати причини, а роботодавець виплатить компенсацію в розмірі 50 денних зарплат.
За угодою сторін право звільнення за два тижні буде обмежено для топ-менеджменту. Сторони зможуть обговорити деталі і компенсацію при наймі на роботу, і зафіксувати це в трудовій угоді.
«За новим законопроєктом роботодавець повинен виплатити підвищену компенсацію працівникові, якщо звільняє його з власної ініціативи. Роботодавець повинен буде попередити про звільнення за два місяці, зможе заплатити подвійну зарплату за цей період і звільнити одним днем. Тобто, фактично компенсація тепер гарантована за 4 місяці», – зауважив Милованов.
При цьому строк попередження буде залежати від терміну роботи. А компенсація може досягати і піврічної зарплати.
Нагадаємо: Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу, який передбачає відокремлення заробітнбої плати та виплат від прожиткового мінімуму.
Детальніше про трудову реформу – у матеріалі Mind «Жити – не тужити: чому Кабмін вирішив «відв'язати» зарплату від прожиткового мінімуму» .
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].