Захворіло у світі
1,007,977 осіб
Померло у світі
52,771 особа
Вилікувалось у світі
210,186 осіб
Захворіло в Україні
897 осіб
Померло в Україні
22 осіб
Вилікувалось в Україні
19 осіб
Рада змінила низку кодексів для удосконалення перегляду судових рішень

Рада змінила низку кодексів для удосконалення перегляду судових рішень

Йдеться про зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства

Рада змінила низку кодексів для удосконалення перегляду судових рішень
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читані та в цілому закон Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку» (2314). За таке рішення проголосували 237 народних депутатів, проти – 88, утримались – 32, не голосував – 31 депутат, передає кореспондент Mind

Як зазначив доповідач з данного питання член комітету з питань правової політики Павло Павлиш, у законопроекті пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу України а також Кодексу адміністративного судочинства України, які сприятимуть приведенню у відповідність правової системи України міжнародним стандартам касаційного перегляду судових рішень.

Такі зміни мають забезпечити єдність судової практики, планомірно зменшать кількість залишків справ у Верховному Суді, збалансують навантаження справами між різними юрисдикціями та сприятимуть швидкому розгляду справ.

«Десятиріччями представники судової влади наголошували на необхідності введення «касаційних фільтрів». Вважаємо що введення процесуальних «фільтрів» касаційного оскарження відіграватимуть позитивну роль у забезпеченні ефективності касаційного провадження, а також сприятимуть підвищенню його авторитету, як найвищого судового органу, що здійснює перегляд найважливіших та екстраординарних спорів», – підкреслив депутат.

Також він зауважив, що «проектом закону визначено чіткі підстави для касаційного оскарження рішення суду першої інстанції та постанови суду апеляційної інстанції. Передбачаються норми, якими нівелюється можливість зловживання учасниками справи своїми процесуальними правами. Зокрема спрощується порядок розгляду відводів суддів, у разі подання такого відводу, напередодні або в день засідання. Крім того вилучаються деякі види забезпечення позову які використовувалися у різних способах рейдерського захоплення майна.     

Нагадаємо, раніше парламент ухвалив у першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету» (2539).        

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію