Захворіло у світі
1,007,977 осіб
Померло у світі
52,771 особа
Вилікувалось у світі
210,186 осіб
Захворіло в Україні
897 осіб
Померло в Україні
22 осіб
Вилікувалось в Україні
19 осіб
Рада ухвалила «за основу» проєкт закону щодо організації азартних ігор

Рада ухвалила «за основу» проєкт закону щодо організації азартних ігор

Прихильники законопроєкту очікують надходжень в бюджет від 2,5 млрд грн до 4 млрд грн на рік, а його противники нарікають на повернення корупції на гральному бізнесі та лудоманії

Цей матеріал також доступний російською
Рада ухвалила «за основу» проєкт закону щодо організації азартних ігор
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт закону «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (2285 – д). За таке рішення проголосували 260 народних депутатів, проти – 108, утримались – 10, не голосували – 22, передає кореспондент Mind.

Як зазначив доповідач з даного питання, голова підкомітету з питань організації та оподаткування грального бізнесу комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Олег Марусяк, у проєкті комітетом було враховано «всі суттєві фактори – соціальні, економічні і, навіть, медичні».

«У проекті закону ми запроваджуємо принцип відповідальної гри та дозволяємо грати тільки після 21 року. Таким чином чітко регламентуємо відповідальність бізнесу за провокацію та сприяння ігровій залежності, лудоманії», – підкреслив доповідач.

Він також зауважив, що по відношенню до реклами  азартних ігор даний закон запроваджує «жорсткі норми, щоб реклама не дурила людей, що азартні ігри це спосіб легкого збагачення».

Також цим законом, за словами доповідача, передбачено запровадження кримінальної відповідальності за проведення азартних ігор без ліцензії, а також будуть запроваджені обмеження на розташування гральних закладів на вулицях міст. Зали гральних автоматів будуть лише в готелях категорій «три – чотири – п’ять зірок».

Марусяк додав, що лотереї, згідно із законопроектом, будуть лише класичними.  «Не буде ніяких так званих «миттєвих лотерей», під які маскуються гральні заклади. Забороняємо вести граний бізнес юридичним особам, кінцевих власник яких є резидентом держави-агресора», – сказав депутат.

«До  бюджету від грального бізнесу, за нашими підрахунками надійде за перший рік від 2,5 млрд грн до 4 млрд грн, «які підуть на підтримку медицини, культури та спорту», зазначив депутат і додав: «Коли приймемо цей закон, отримаємо нормальний регульований, цивілізований ринок азартних ігор».   

Альтернативні законопроекти, подані на розгляд парламенту вважаються відхиленим.

Зазначимо, що народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна зазначила, що гральні автомати, які є найбільшою бідою для ігроманів, залишаться на вулицях, тому що зони, в яких згідно із законом, вони можуть бути розміщені, це, серед іншого, будівлі, у яких розташовані готелі класу  три-чотири-п’ять зірок. «Там, де є  любий готель, попереду і позаду цього готеля будуть ті ж самі «пристройки», де розташовуватимуться всі ті самі гральні заклади, які тимчасово закрили і які знову переїдуть».

На думку Южаніної, «всі розділи (ухваленого законопроекту – Mind) «наповнені виключно корупцією і це те, від чого наші люди будуть страждати».   

Раніше Mind писав, що Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт про легалізацію азартних ігор. 

Також повідомлялося, що прем'єр заявляв про те, що грального бізнесу під виглядом «лотерей» не буде. Тоді уряд скасував відповідні положення щодо розповсюджувачів лотерей в ліцензійних умовах.

Нагадаємо, що наприкінці 2019 року поліція розпочала 250 кримінальних проваджень за зайняття гральним бізнесом. Поліцейські вилучили майже 4500 одиниць грального обладнання на 51 млн грн. А  на початку 2020 року  прокуратура припинила діяльність 911 гральних закладів, з яких було вилучено майже 12 000 ігрових автоматів.

Детальніше про механізм легалізації – у матеріалі Mind «Ставки зроблено: як Кабмін хоче легалізувати азартні ігри». А також матеріал:«Поза грою: чому держава не зможе контролювати індустрію азарту. І чому трафік онлайн-казино виріс більш ніж на 50% за останній місяць»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію