Shell продовжує підтримувати «Північний потік – 2», попри санкції з боку США
Керівництво компанії переконане, що цей трубопровід є «дуже важливим для енергетичної безпеки в Європі»

Англо-голландська компанія Shell, яка є одним з європейських партнерів «Газпрому» з будівництва газопроводу «Північний потік – 2», залишається прихильною до проєкту, незважаючи на американські санкції щодо трубопроводу. Про це журналістам заявив голова концерну Shell в Росії Седерік Кремерс, передає OilExp.
«Ми вважаємо, що цей проєкт (« Північний потік – 2» – ред.)дуже важливий для енергетичної безпеки в Європі, – сказав Кремерс. – Ми вважаємо, що трубопровідний транспорт має переваги, тому ми підтримуємо проєкт. Санкції, які були введені, – так, вони впливають на проект. Вони є причиною того, що проект дійсно може бути відкладений на якийсь термін ».
Нагадаємо: 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів. Міністерство фінансів США уточнило, що санкції набувають чинності негайно й усі компанії мають припинити роботу. Швейцарська компанія Allseas одразу повідомила про призупинення своєї участі в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». В компанії зазначили, що чекають вказівок, що містять «необхідні нормативні, технічні та екологічні роз'яснення від відповідного органу США».
Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що у російському уряді розраховують, що газопровід «Північний потік-2» буде введений в експлуатацію до кінця 2020. Раніше передбачалося, що газопровід запустять до кінця 2019 року.
Між тим глава Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Олексій Рахманов заявив, що у Росії немає суден-трубоукладачів, за допомогою яких можна було б завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» з РФ в Німеччину.
За даними газети «Коммєрсант», «Газпром» здатний добудувати «Північний потік – 2» самостійно: у нього є власний трубоукладач «Академік Черський», але той зараз в Находці і зможе прибути в Балтійське море не раніше ніж через місяць.
Як повідомлялося, санкції проти «Північного потоку – 2» обвалили вартість «Газпрому» на $3,6 млрд.
Як повідомляв Mind, компанія Nord Stream 2 AG нещодавно звернулася до німецького регулятора з проханням зробити для її газопроводу «Північний потік – 2» виняток з умов газової доктрини ЄС.
Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон заявила, що винятків від ЄС російський проєкт не отримає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].