Захворіло у світі
5,697,334
Померло у світі
355,758
Вилікувалось у світі
2,352,278
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Білорусь знайшла альтернативу російській нафті

Білорусь знайшла альтернативу російській нафті

Мінськ закупив партію нафти в Норвегії

Білорусь знайшла альтернативу російській нафті
фото www.belneftekhim.by/

«Білоруська нафтова компанія» (БНК) купила партію норвезької нафти Johan Sverdrup в обсязі 80 000 тонн з поставкою через литовський порт Клайпеда. Про це «Інтерфаксу» в прес-службі концерну «Білнафтохім».

«Для новополоцького НПЗ «Нафтан» закуплена партія норвезької нафти в обсязі 80 000 тонн, поставка через порт Клайпеда 22 січня», – сказав представник прес-служби концерну.

За його словами, угоду уклала БНК, яка є державним нафтотрейдером, відповідальним за експорт білоруських нафтопродуктів.

Як повідомлялось, напередодні нового року стало відомо, що переговори Москви й Мінська щодо умов постачань російської нафти на білоруські НПЗ у 2020 році затягуються, що може призвести до припинення прокачування сировини з 1 січня. Сторони  не можуть домовитися щодо ціни на нафту, тарифу на транзит через територію Білорусії, а також про компенсацію за погіршення економіки білоруських НПЗ після проведення податкового маневру в РФ.

У ході подальших переговорів представникам антимонопольних відомств Білорусі та Росії також не вдалося досягти домовленостей по тарифам на транзит російської нафти і нафтопродуктів.

На тлі розбіжностей Москви й Мінська щодо умов постачання нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, білоруська сторона ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти й нафтопродуктів своєю територією.

Нагадаємо: білоруський уряд заявив, що продовжує відпрацьовувати схему альтернативних поставок нафти. Мінськ вже надіслав відповідні комерційні пропозиції Україні, Польщі, КНР, країнам Балтії, Казахстану та Азербайджану.

Поки білоруські НПЗ працюють з мінімальним завантаженням, забезпечуючи паливом тільки внутрішній ринок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті